body butter

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Re: body butter

Objavlja  atiya on Pon Dec 05, 2011 1:12 pm

Živijo,
mene precej mika izdelava teh kremic, pa me zanima kako dolgo so obstojne?

hvala

atiya

Število prispevkov : 7

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Ned Dec 25, 2011 5:46 pm

če nimaš sestavin na vodni osnovi (kot je recimo aloe vera gel ali kaka odišavljena voda), potem je obstojno tako dolgo kot je ''obstojno'' olje. Če ne postane prej žaltavo zaradi nepravilne shrambe. Ampak načeloma 6-12 mesecev (itak porabiš prej).
lp
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  metuljka on Pon Jan 30, 2012 5:23 pm

Body buter je tudi meni uspelo narediti Very Happy , čeprav je še kar nekam trd. Ne vem, ali sem premalo vztrajno miksala, ali pa bi bilo treba dodati malo več olja? Dala sem pa 100 g karitejevega masla, 50g kakavovega in 50g mandljevega olja. Sicer mi je super tudi v takšni obliki, ker se res hitro stopi.

Me pa zanima recept za kremico za rito. Ena je omenjala, da to tudi dela, samo nisem zasledila recepta. Prooosiiiim.

metuljka

Število prispevkov : 18

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sob Feb 04, 2012 10:48 am

Pozdravljena!
Evo, uspelo mi je priti (doma imam drugega uporabnika starega 1 mesec, prvi uporabnik pleničk pa je še vedno v plenicah, tako da je pestro... )
Tvoj bodybutter je verjetno bolj trd zaradi kakavovega masla, to je eno izmed (po mojih izkušnjah) najbolj trdnih masl (a se tako sklanja? Twisted Evil ), zato ti je prišlo bolj trdo. Jaz sem sedaj zmiksala le karite, potem pa vlivala noter mandljevo olje, dokler ni bila prava konsistenca. Sedaj imam kuhinjskega robota da to naredi namesto mene, prej sem delala z ročnim mešalnikom, pa je bilo zamudno... Sedaj je luštno What a Face
Torej recept za rito gre nekako takole:
10-15% voska
45% masla (jaz mešala 25% karite, 20% kokos)
40-45% olja (mešala šentjanževo olje, ognjič, jojoba, svetlin, pšenični kalčki)
3 kap EO sivke (šele po 3 mesecu, ne pri novorojenčku)
Ja, pri prvem otroku sem še imela čas eksperimentirati....

Vosek stopiš na vodni pari (nimamo mikrovalovke, pa tudi je ne priporočam),, dodaš kokos in karite, da se stopita (ne kuhati kariteja in kokosa, le toliko da se stopita), potem začneš vmešavati olja, pri tej kremi sem uporabljala zmrzovalnik (vsake toliko postavi za par minut v zmrzovalnik), da se krema toliko ohladi da lahko zmiksaš v ''peno''.
To je to
lp
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  metuljka on Sre Feb 08, 2012 7:58 pm

Hvala.
Predvidevam, da je vosek mišljen čebelji. Verjetno ga imajo čebelarji, ampak ne poznam nobenega. Se ga da dobiti še kje drugje?

Moram pa povedat, da prav občudujem vse, ki ste že pri prvem otroku našle čas in voljo za pralne plenice, izdelovanje kremic, praškov, ... cheers
Jaz sem bila prvič tako zmedena, da sem še kosilo jemala v šoli, ker nisem imela časa kuhati! lol!
Tretjič je pa čisto druga pesem. Very Happy Čista uživancija! In dovolj časa za vse ...

Se mi je zdelo, da je kakavovo maslo glavni krivec za trdoto. Ampak mi tako lepo diši, da bom kar prenesla malo več dela pri mazanju. Kaj čem. Odvisnica od čokolade. Embarassed

metuljka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Mar 23, 2012 12:53 pm

Oprosti za tako ''hitre'' odgovore. Glede na moje izkušnje - pri prvem otroku sem imela čas, sedaj pri drugem pa si še las nimam časa umiti....
Ja gre za čebelji vosek. v mb ga imajo na čebelarskem društvu pri betnavskem gradu. Kakorkoli, priporočam ti takšnega ki je v obliki majhnih kroglic, ne tistega ki je v celem kosu...
lp
ps: upam da bo pri tretjem enako kot pri tebi... Very Happy
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  metuljka on Pet Mar 23, 2012 4:10 pm

Hvala.
Vosek sem že našla na eko tržnici. In seveda sem vzela tistega v kosu Mad . Pa saj ribanje je še šlo, čiščenje je bilo pa druga pesem... Ampak glede na to, koliko ga imam, mislim da bo mladiček prej na kahli preden bom vse porabila, tako da se bom še velikokrat za* s čiščenjem strgala. Pa kaj hočemo. Če človek ne razmišlja pravočasno Embarassed

Ja, tretjič je res super. Se mi zdi, da zdaj najbolj uživam... Res pa je, da sta "tavelika" dva (4 in 5,5) že kar precej samostojna in da sem precej znižala standarde pospravljenega stanovanja in menjala vrstni red "nujnih" opravil. In se mamo fajn.

metuljka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh