body butter

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

body butter

Objavlja  malazabica on Pon Apr 26, 2010 10:29 pm

Kot ugotavljam imam očitno preveč časa (moja mala je TAKOOOOO priden dojenček), da lahko delam homemade kozmetiko. Recept za čistilne robčke sem že napisala. Tuki pa bi rada napisala kako delamo body butter. Moja žabica ima bolj suho kožo in ji najbolj odgovarja kopanje vsak 2. dan v oljni kopeli. Po kopanju pa smo začeli uporabljati karitejevo maslo. Ampak ker tisti ki ga uporabljate veste kako izgledati, in kako diši, sem naletela na članek kako narediti body butter. In smo se lotili, zmiksali, našli kozmetično posodico od mamine kreme, in jo napolnili z kremico. FENSI ŠMENSI
Torej:
50 g 100% nerafiniranega karitejevega masla
2 ml (pol čž) jojoba olje (ali katerokoli,...)
15 kapljic eteričnega olja (ker je to zadojenčka sem jaz to zmanjšala na 2-4 kapljice sivke)

Karitejevo maslo damo v posodico za stepanje smetane in ga s stepalnikom pričnemo stepati. Ko se prične topiti, mu dodamo jojobino olje in ga stepemo v peno. Dodamo mu eterično olje in spravimo v posodico.

za foto prikaz:
http://www.aromaterapija.si/index.php?option=com_content&view=article&id=76%3A-karitejevo-maslo-za-telo-shea-body-butter&catid=36%3Aarhiv&Itemid=41

Smo že sprobali, mazljivo je lepše kot čisto maslo, edino vonj še ni čisto, a zaradi male ne morem preveč eksperimentirati z olji.
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: body butter

Objavlja  MamaMaja on Tor Apr 27, 2010 10:51 am

Super! Kje pa kupuješ shea maslo? Glede vonja pa...nevermind, važno da dela kožo mehko. Sploh za dojenčke-čimmanj dražilnih snovi.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Tor Apr 27, 2010 11:30 am

kar na http://www.mediterranea.si/
kupila sem 500g da imam mir nekaj časa. Privlačijo me tudi hidrolati za uporabo pri robčkih za rito.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Tor Apr 27, 2010 12:05 pm

tuki http://www.arstrade.si/ pa bom naročila nekaj olj (za masažo, kopanje, nego).
Sem naročila že pred leti (za masažo), vem da so super, pa tudi cenovno proti ostalim so ful ugodno.
Prvo bomo sprobali jojobino, svetlinovo, mandljevo, pa še kako.
lp
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Maj 07, 2010 12:24 am

Punce poglejte si ta video! Kako narediti domači body butter (zase ali za otroka). Do konca tedna ga naredim pa javim kako in kaj. Sestavine že imam, samo neke fensi posodice poiščem. Ko sem prvič delala butter nisem vedela da moraš vse stopiti pa nazaj ohladiti. Moja kremica ni bila nič podobna temu kar on prikaže. Saj ni slaba a to izgleda še boljše.
NORO

http://video.about.com/candleandsoap/Make-Your-Own-Body-Butter.htm
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pet Maj 07, 2010 9:53 am

Hej,

tale tvoj body butter me je že ob prvem branju pritegnil. Zgleda sem optimistka, da bom tudi sama to delala. Very Happy Very Happy Bi pa natrosila nekaj vprašanj, če lahko:

Moram še malo raziskati, za kaj vse je dober ta body butter Question
Predvidevam, da ga pri otrocih začneš uporabljati kasneje, ne že v prvih mesecih?
Sama sem res prava lenčina in zase ne uporabljam nobenih krem, body mlekov ipd. Bi ta butter lahko uporabljala sedaj na koncu nosečnosti za mazanje trebuha? Al je bolš kaj drugega uporabljat?
A to olje, ki ga uporablja v videu, to je navadno olje?
In še za razjasnitev pojmov - shea butter... to je karitejevo maslo in drugo je kokosovo maslo?

Se pa veselim še tvojih informacij in predvsem opisa postopka (s SLO količinami ). Razz

Pa tiste tvoje robčke moram tud naštudirat. Laughing

bi se pa kolegice kar križale, če bi vedele, kaj mi roji po glavi. Že zadnjič me je ena ob omembi pralnih plenic pisano gledala. Je rekla, da jih kar nekaj pozna, ki so začele, pa potem obupale. Upam, da bo meni uspelo.

Bacek

Število prispevkov : 35

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Maj 07, 2010 1:30 pm

Takle body butter lahko začneš kar takoj uporabljati za novorojenčka, namesto hladilnega mazila, če ima kje kaj suhe kože, po kopanju...Tam, kjer bi sicer uporabila npr. mandljevo ali olivno olje, ki sta pri nas za nego novorojenčkov najbolj razširjena.
Ne pa dajat notri eteričnih olj, za novorojenčke so prej škodljiva kot koristna. Potem, ko ma štruca že kak mesec, lahko daš na 100 g zadeve kako kapljico sivkinega-za večerno masažico-pomaga k sprostitvi. Ampak res kapljico, ne več!
Tudi mene mika domača izdelava, ampak nimam to prostega časa kot žabica Wink ker je moja Zala odločena, da se mora mami skoz z njo družit. Utegnem kej prčkat samo, ko spi al pa če je ati zraven (pa še to bolj švoh, ker se mu zmuzne in pol mene vleče za hlače in pleza po meni...).
Jaz se sicer ljubiteljsko ukvarjam z aromaterapijo, tut sem se lotla enga online izobraževanja, ki pa je zdaj na stand byu, ker nimam časa... Prav pogrešam oljčke in mažice...prej sem skoz neki pacala..
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Maj 07, 2010 2:39 pm

Glede EO vem da je zelo delikatna stvar pri otrocih. A najbolj me razkuri to da če bi recimo kupil karitejevo maslo v l'occitanu (in ga 10x preplačal) bi lahko izbiral med različnimi vonji (da se o ostali otroški kozmetiki niti ne pogovarjamo...) V kremo za rito ji dam noter kapljico sivke, v ta body butter pa ne bom dala (čeprav ga bom uporabljala tudi jaz...) Very Happy Very Happy Very Happy

Mamamaja glede na to da verjetno bolj obvladaš, kako shraniti ta body butter - v zmrzovalniku ali v hladilniku (tiste posodice ki jih ne uporabljaš?)

Posodice sem pa nabavila na čebelarski zvezi - imajo OGROMNO posodic, flašk, itd... PRava paša za oči.
LEP SONČEN DAN VSEM SKUPI I love you
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Maj 07, 2010 2:49 pm

Veš da ne vem, kako bi se obneslo zamrzovanje. Pomoje nima kej škodit, sigurno s stališča konzerviranja boljše kot hladilnik. Poskusi najprej eno zamrznit in jo po dveh dneh odtajaj, da vidiš, če se kej ločijo sestavine...Nisem še nikol zamrzovala. Embarassed
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pet Maj 07, 2010 3:06 pm

Mala žabica, a to na Lukovici si kupovala posodice? A imajo še kje trgovino?

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Maj 07, 2010 5:42 pm

V MB
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Maj 07, 2010 9:40 pm

Evo, otrok spi, mok dragi je pobegnu v lajf (ne skrbite. najin čas je po 22.00 uri ) albino albino albino , prva runda je v zmrzovalniku za 5 min (da sem dobila noter posodo sem žal morama vzeti ven sladoled ) bounce jami
se beremo

No torej, butter je ful ratal (kot na sliki), a potem sem ugotovila da se to konkretno strdi (kakavovo maslo je resnično trdo!), no pa sem danes zjutri ponovno segrela dodala še olja pa nazaj ohladila+zmiksala, pa je prišla takšna krema kot jajčna krema ali majoneza, da sem lahko prelila v kozarce. Sem dala hladiti pa ju3 vidimo kako in kaj.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Maj 10, 2010 4:44 pm

malazabica je napisal/a:
No torej, butter je ful ratal (kot na sliki), a potem sem ugotovila da se to konkretno strdi (kakavovo maslo je resnično trdo!), no pa sem danes zjutri ponovno segrela dodala še olja pa nazaj ohladila+zmiksala, pa je prišla takšna krema kot jajčna krema ali majoneza, da sem lahko prelila v kozarce. Sem dala hladiti pa ju3 vidimo kako in kaj.

Žabica, lahko okvirno napišeš katere in koliko sestavin si uporabila? In koliko potem pride tega. Jaz bi za začetek samo malo tega, za poskus.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Maj 10, 2010 7:58 pm

No torej, količine so naslednje
30g kakavovo
90 g karite
90 g olja (ker sem si nabavila nekaj olj sem jih mešala takole 10% pšenični kalčki, 20% svetlinovo, 70% jojoba - ma lahko je kerokoli)
6 kapljic sivke

Najprej sem na vodni kopeli stopila kakavovo - je bolj trdo kot karite in traja več časa da se stopi, nato sem stopila karite, nato dolila olje, z mikserom zmešala pa v zmrzovalnik. Ker je bila manjša plastična posoda sem jo imela noterr le 1-2 min, pa ven pa z mikserom na polno (da pride luft coj) Laughing pa v zmrzovalnik za 1-2 min, to sem naredila cca 4x, da začne ob robovih trdo ratat, nato pa z mikserom do konca da pride kot smetana oz. kot jajčna krema oz. kot majoneza. Prvič je resnično vtrdnilo kot smetana, drugič pa sem bolj prelila v posodice in je sedaj ravno prave teksture (maže se kot smetana, prej pa je bilo trdo kot maslo iz hladilnika). KOličina pa, ena posodica 150 ml, druga 50 ml. Količinsko mi je drugič prišlo manj - ni tako naraslo kot prvič (drugič je bilo več olja) a za mazat mi je ljubše.

Bacek, spregledala sem tvoje vprašanje ja bi bilo za nosečnost, sploh karitejevo maslo, preveri katera olja so najboljša za strije - bi rekla jojobino, eteričnih olj pa rajši ne.

Ta manjšo posodico pridno uporabljamo za po večernem kopanju, druga čaka v hladilniku.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Maj 10, 2010 8:46 pm

Super hvala za tole poročilo.

Danes sem v Sanolaborju nabavla embalažo, tole trgovino Mediteranea moram pa nahecat, da bi kupila kar fizično, saj sem samo kak km od njih - poštnina me pa pride skor 50% kariteja. Gorenjka, kaj češ. Embarassed Razz

Še tole jojobino olje moram kupit, mogoče še katerega. Glede na to, da jih ne uporabljam, tudi nimam pojma če je kak še posebno dober. Embarassed Če ma katera kak nasvet ali idejo, kar na plan.

Sem pa študirala, če bi dodala pomarančno olje (zame) od Justa, ker pravite da ima čuden vonj tole maslo.
Sem kot malo dete, že nekaj dni se veselim, kako bom delala to. Zaenkrat se veselim še pri sebi, ker bi me ostali zihr butasto gledal, ko bi jim razlagala, kaj bom počela. Rolling Eyes Rolling Eyes

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  simoncica on Pon Maj 10, 2010 9:03 pm

Bacek, če ti jih rata nahecat, da pri njih kupiš, je kakšna možnost, da bi tudi zame nekaj vzela? Pa potem po pošti poslala... Plačam vse, ni problema Wink

simoncica

Število prispevkov : 13

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Maj 10, 2010 9:07 pm

simoncica je napisal/a:Bacek, če ti jih rata nahecat, da pri njih kupiš, je kakšna možnost, da bi tudi zame nekaj vzela? Pa potem po pošti poslala... Plačam vse, ni problema Wink
Sem ravno ob pisanju prejšnega posta dobila odgovor, da na njihovi lokaciji nimajo trgovine, tko da žal ne morem. Crying or Very sad Mah, prou zoprno, res.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Maj 10, 2010 9:30 pm

Ja vem kak se počutiš, tudi jaz sem se nekaj dni veselila da bom to naredila. Za olja idi na arstrade.si (stran trenutno ne dela, ne vem zakaj), tam boš našla opise vseh olj. Če ne pa imajo v mb v sončku (trgovina z zdravo prehrano) rožno olje - mislim da je mandljevo olje z vonjem vrtnice pa lepo diši. JAMI A pomarančno olje - a misliš olje z vonjem pomaranče? ČE je to to potem kar sprobaj pa javi.
Jaz sem prvič na mediteranei vzela 150g kariteja pa me je na rit vrgel vonj (saj ni taaaak hud Suspect ) no pa se ga navadiš
LAhko probaš samo s karitejem, ali pa z kokosvim oljem? Kakavovo sem kupila v lekarni, 100gr cca 8€. Kokos pa je 350 ml 10€.
Mi je pa čudno da nimajo nikjer niti veleprodajne varijante?
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Ned Maj 16, 2010 11:40 am

Kaj je bacek, kako ti uspeva? Nisi se nič javila
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Ned Maj 16, 2010 3:08 pm

malazabica je napisal/a:Kaj je bacek, kako ti uspeva? Nisi se nič javila

Hej,

nisem še nič naredila, ker bom karitejevo maslo kupila konec meseca na sejmu.
Ta teden dobim pa še kokosovo maslo in agavino olje, potem moram pa še jojobovo kupit. Počasi bo že. Very Happy

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Ned Maj 16, 2010 6:52 pm

Kakšnem sejmu? Sejmi so fajn, ker zna biti stvar še cenejša. Mi je žal da si nisem na celjskem altermedu kupila himalajske soli. Tam je bila 5€ kg, v trgovini je 7.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Ned Maj 30, 2010 9:14 pm

Evo, danes sem kupila Karitejevo maslo ... v akcijo bom šla verjetno jutri. AL pa že danes, bom še vidla, kolk se mi da.

Vonj ... po vseh zapisih sem pričakovala en gravž Very Happy Very Happy Pa mi sploh ni tko grozn, v bistvu mi je del vonja znan, od ene žavbe, ki smo jo imeli nekoč doma. Ampak ne vem kaj.

Grem zdej še enkrat recept preštudirat Cool

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Ned Maj 30, 2010 9:54 pm

No, jaz sem tole ustvarila ... tolaži me misel, da tebi v drugo tudi ni prišla "smetana" zato upam, da bo OK. Sedaj prelijem v posodice in jutri bomo videli. Shocked

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Ned Maj 30, 2010 11:45 pm

jast bom pa ju3 delala kremico za rito zamojo bebico pa buter za telo za njo pa za babico. Sem našla en recept ko se da noter tudi med. BOm pa poskusila tudi z voskom (naj bi bil zelo dober za telo), pa tudi gustin se lahko da noter in tako zmanjšaš ''mastnost''
bom poskusila pa javim
sem pa ugotovila da smetana pride v vsakem primeru samo bolj dolgo je treba mešati. Ampak mi je bila ta varianta (majoneze...) najbolj všeč kasneje, ker je najlepše mazljiva
se beremo!
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Maj 31, 2010 9:45 pm

Evo poročilo moje kremce ... je zelo rahla in puhasta. Shocked Very Happy

Predvidevam, da zaradi sestavin. Uporabila sem kokosovo olje (ki je sicer v trdnem stanju načeloma), karite, arganovo olje in eno olje za masažo (z vonjem po limoni). V kolikor bi želela to zadevo popraviti predvidevam, da bi morala mešat še s karitejem ali pa kar kakavovim maslom.

Bom vidla, sej ko se enkrat mažeš je praktično vseeno, kolk hitro se stopi, mar ne.
Edino ne vpije se tko hitro, kar je tudi posledica vseh olj?

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh