Steklenička

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Steklenička

Objavlja  hana82 on Pet Apr 23, 2010 1:00 pm

Prejšnji teden je k meni prišla prijateljica, ki je imela dan poprej seminar na temo kemičnih snovi v gospodinjstvu. Veliko je bilo govora, kako moraš shranjevati čistila izven dosega otrok in kakšne so lahko posledice. No, to vse mi je jasno.

Me je pa tudi opozorila, da plastičnih flašk za dojenčke, naj ne bi uporabljal dlje kot 6 mesecev, saj so potem že zdravju škodljive oz. celo strupene. Mene na to ni nihče opozoril - tudi v navodilih nisem zasledila ničesar podobnega (le za cucelj, ki naj bi ga menjal na 3 mesece). Če pa dobro pomislim, pa zna biti res. Vse flaške , ki sem jih imela so bile spraskane. Tako sem se odločila in kupila stekleničko - v mullerju, od baby nova. Mali je všeč, posledično tudi meni.

Uporablja še katera stekleničko? Katero? Kako se obnese?

hana82

Število prispevkov : 20
Kraj : NM

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Steklenička

Objavlja  malazabica on Pet Apr 23, 2010 7:07 pm

Ja v današnjem času je glede plastičnih flašk kar precej govora. Jaz bom ko mi mala začne piti (trenutno smo še v borbeni fazi glede flašk ) Twisted Evil naročila jekleno
http://www.jabucek.com/sl/E-trgovina/12?s=price&o=d
Sva si midva z mojim naročila te čutare kot alternativo plastičnim. Se mi zdi najboljša izbira....
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Apr 23, 2010 11:06 pm

Pomoje imajo pri tem v mislih flaške, ki še vsebujejo bisfenol A, To je snov, ki dela plastiko trdno in prozorno. Ta snov naj bi se pri dolgotrajnem segrevanju (sterilizacija) izločala iz plastike v mleko. Po nekaterih raziskavah to snov povezujejo z različnimi obolenji. Na tržišču je zdaj že večina flašk BPA free-ne vsebujejo bisfenola A. Tudi Aventove po tanovem. Steklene flaške so s stališča kemije in higiene še vedno top, se pa žal lahko razbijejo.
Mi imamo trenutno 4 BPA free Aventove in en kup starih. In vse uporabljam. Ka pa vem...sem mal skeptična glede teh bavbavov. Sem pa tanove vseen kupla BPA free Wink
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh