široko povijanje in pralne pleničke

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

široko povijanje in pralne pleničke

Objavlja  simoncica on Ned Apr 11, 2010 11:44 pm

pozdravljene!

berem in berem vaše prispevke, ko vse preberem, pa še enkrat katero stvar preberem, saj mi je ideja o pralnih pleničkah super in upam, da jih bomo tudi mi uspešno uporabljali. doma imam paket haipa daipa planičk, nekaj bum hugger in 3 itti bitti in komaj čakam konec maja (če nas naša bejbi ne bo prehitela), da jih preizkusimo.

no, da ne bom predolga, imam eno vprašanje, na katerega pa še nisem našla odgovora, s katerim bi zadovoljila mojo radovednost.
berem, da nekatere P priporočajo še nadaljne 3 mesece široko povijanje, nekatere pa, če je vse bp na UZ tega ne prakticirajo. No, in tu mene zanima, kakšna je praksa širokega povijanja s pralnimi pleničkami. Brala sem, da nekatere uporabljate tetra plenice, ampak ne vem, če to z namenom širokega povijanja ali zaradi hitrega sušenja le- teh in še ne ogromnega lulanja... V glavnem, prosila bi, če bi mi katera konkretno napisala kaj potrebuješ za široko povijanje, ali so ok tetra ali tudi haipa daipa ali katere druge? Kaj pa povijalna plenica? Je potrebna verjetno pri tetra plenicah, ne pa pri pralni plenici, saj so tam prekrivne hlačke... Jaz imam dve previjalni plenici, v katere je še mene moja mami povijala, so te ok, ali so se do sedaj kaj spremenile?

Wink punce, ne mi zamerit za vsa ta vprašanja Wink

si raje prej malo study , da ko pride dan D, da se bom že znašla...

aja, pa dejte kej veš pisat, da bo več za brat, mi je kar škoda, ko vidim, da ni nobenega novega prispevka Wink

lp, simona

simoncica

Število prispevkov : 13

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: široko povijanje in pralne pleničke

Objavlja  MamaMaja on Pon Apr 12, 2010 9:46 am

Uffa...a veš, da ti natančno ne znam odgovorit. Rodila sem v LJ porodnišnici in na slikanju kolkov je bilo pri nas vse bp in nisem rabila široko povijat. Mislim pa, da so novorojenčki tko drobni, da bo dete široko povito v prav vsaki pralni plenički(mogoče edin v itti bitti ne, ker so res ozke v koraku). Magari daš notri še eno zloženo tetro, potem pa ni vrag da ne bo široko povit Wink Če boš rabila povijat široko, najboljš da počakaš na patronažno, ji pokažeš malega/malo v plenici in ti bo povedala, če je zadosti široko.
Stoposto lahko garantiram samo za bombažne racmanke, da je otrok v njih široko povit, ker so bile to Zaline prve pralne pleničke in vem, kako je zgledala v njih. Za haipa daipa ti lahko pove dana80, ker jih uporablja, pa tudi bumhugger imajo punce tu gor....
Ja, pa bambus racmanke bi tudi šlo, če bi čez dala še tetro in prekrivne hlačke, same po sebi se mi zdijo malo pretanke, nimam pa pojma, kako zgledajo na novorojenčkih.

Pa še enkrat dobrodošla Smile Forum bi res lahko bil malo bolj živahen, ampak je še zelo mlad in še raste. Raste pa z vami, člani, ko in če pišete, zato pisat, pisat, pisat Smile
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Apr 12, 2010 10:10 am

Pozdravljena!
JAz lahko napišem da je tudi v racman bambuskah otrok široko povit. Čeprav sem jo povijala skupaj z vložkom, ker na začetku nisem vedela da lahko brez Shocked
Je dovolj, tudi brez tetra plenice.
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pon Apr 12, 2010 10:11 am

Hvala, malazabica Smile
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  simoncica on Pon Apr 12, 2010 11:03 am

Hvala za tako ekspress odgovore, lep sunny dan vam želim.

simoncica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Apr 19, 2010 8:02 pm

malo kasna sem, ampak vseeno še moje izkušnje.
najboljše bo, da poviješ dojenčka v plenico za enkratno uporabo, čez daš tetra plenico in fiksiraš z povijalno plenico (lahko je tista ki jo imaš od mami Smile ). pogledaš kako široka je ta varianta, in potem boš že videla ali je zadosti pralna plenica in nič več.
v primeru, da pralna plenice ne bo zadosti, priporočam pralno pleničko, čez daš tetra plenico in čez prekrivne hlačke. v tem primeru povijalne plenice sploh ne boš rabila Smile aja, v primeru itti bitti bo sistem enaki kot pri uporabi plenice za enkratno uporabo Wink (ker ji itti bitti toliko ozka, da tetra ne bo šla notri Smile )

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  simoncica on Pon Apr 19, 2010 11:03 pm

malamucka hvala za predloge... Sedaj mi je vse skupaj malo bolj jasno Wink Pa tudi patronažna bo znala še kaj dodati...

Lp, Simona

simoncica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh