lišaji

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

lišaji

Objavlja  malazabica on Pet Apr 02, 2010 1:26 pm

Vas prosim za ideje, mogoče je imela katera podobno izkušnjo. Moji mali so se naredili lišaji na bedrcah, sramnih ustnicah, ritki, torej samo tam kjer je plenička. Ker uporabljam iste plenice že 4 mesece (racman bambus) ne bi rekla da so krive plenice. Je pa res da je zjutraj najbolj rdeče (sem prakticirala sedaj 3 dni previjanje okrog 19-20 ure, pa potem nič do jutra), pa se mi zdi da so ji sedaj še bolj ven butnili. Prej je imela le enega na bedrci (sem jo previla nazadnje ob 23ih, pa nič do jutra), sedaj jih ima cca 6-7 različno velikih. Nismo spreminjali ne praška, ne kreme, ne mila, nič no. JE pa par dni nazaj dobila male rdeče pikice, pa smo sumili na glivice pa smo ji namazali z eno kremo proti glivicam, pa ne vem če ni vse to sedaj še bolj poslabšalo. V glavnem, če ne bo boljše čez vikend grem do pediatra, a me vseeno zanima, iz vaših izkušenj, a je možno da je alergija na recimo mleko, ki ga jaz pijem? Je pa polno dojena, brez dodatkov. Hvala!
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: lišaji

Objavlja  MamaMaja on Pet Apr 09, 2010 8:58 am

A si RES dobro sprala pleničke? Lahko to povzročijo ostanki praška. Al pa, če ne pereš s polno dozo praška, se lahko amonijeve spojine iz urina nalagajo v plenički (a kej smrdi po amonijaku, ko jo odviješ zjutraj)Mogoče bi kazalo nardit kak "strip washing"? Če smrdijo, bi jih jaz oprala s polno dozo na 60 in po še eno rundo na 60, BREZ PRAŠKA. Če ne smrdijo, bi jih pa po običajni dozi praška na 60, dala še na eno rundo 60, BREZ PRAŠKA.
Probaj, nimaš kej zgubit, razen mal vode in časa. Je pa zdej sonček, tko da bodo hitrej suhe Wink

S kakšnim praškom pa pereš? Velik otrok reagira na te "non-bio" praške. Pa a dodajaš kaka eterična olja v vodo za izplakovanje? Tudi ta lahko povzročajo kake kožne reakcije. Pa belila (Vanish in podobno)...

Nazadnje urejal/a MamaMaja Pet Apr 09, 2010 9:06 am; skupaj popravljeno 1 krat
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Apr 09, 2010 9:03 am

Pa jaz tut mal goljufam in jo za ponoči zelo na tanko namažem z bepantenom tam, kjer se kdaj pojavi kaka rdečina-zelo na tanko, kot bi sebe po obrazu.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Apr 09, 2010 6:35 pm

JAz 1x mesečno operem plenice na 90, drugače pa na 60 z dodatnim izpiranjem. Bom poskusila z pranjem brez praška. Uporabljam pa SA8 baby od amwaya. Eterična olja tudi ne uporabljam.
SEm pa ugotovila (no vsaj mislim da je bil to vzrok) da je bila verjetno kriva suha koža. Ker ima moja izredno suho kožo, potem pa no, ji vsakič z vodo umijem rito, pa sudocrem gor, pa plenico je po moje še bolj izsušilo. Tako da jo sedaj še namažem z vlažilno kremico, pa je bolje.
hvala
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh