prekrivne hlačke

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

prekrivne hlačke

Objavlja  malazabica on Sre Mar 17, 2010 9:21 am

Alo, Alo!!!
Zadnje dni se mi dogaja da moji žabici prekrivne hlačke iz mikroporja nekako več ne ustrezajo. Stvar je taka, da se ji okrog bedrc naredi rdeča črta, kot da ji bi zažgalo kožo. SAj stvar rešim hitro z sudocremom ali bepanthenom. Ampak vseeno... Zato razmišljam da bi si naročila volnene hlačke

pa me zanima, ali jih takoj nove namočim v lanollinsko kopel, ali ni potrebno takoj?
Kakšne so vaše izkušnje z volnenimi prekrivnimi hlačkami?

A je kakšna razlika me d volnenimi prekrivnimi hlačkami (a so katere boljše, slabše, ali je vseeno)?
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: prekrivne hlačke

Objavlja  skuštrana on Sre Mar 17, 2010 11:44 am

Kupi takšne na ježke, ne te na štumf. Te na štumf so super za ponoči, za podnevi pa niti ne. Meni so super Bumpy ter Popolinijeve. Imam še 2 home made, ki so super za ponoči, te na štumf so mi pa vse skupaj skočile pri pranju (pa sem jih prala na programu za volno, isto kot vse ostale, in je sedaj velikost ravno za newborna ali pa še to ne).

V lanolin jih moraš dat pred prvo uporabo, drugače bodo puščale Very Happy Jaz naredim takole - ne kupujem tistih oh in sploh dragih lanolinskih kopeli, ampak kupim navaden lanolin v lončku ( v lakarnah ga imajo, ne v vseh, tam kjer sami mešajo kreme ga morajo imet, ampak ga včasih nočejo prodat pig ). Jaz ponavadi operem in lanoliziram vse volnene prekrivne hlačke naenkrat - 4 kose. Najprej v vedro nalijem vroče vode da so hlačke pokrite, nato na štedilnuku zavrem malo vode skupaj z malo lanolina (recimo pol oreha ali pa še manj) ter kapljico otroškega šampona. Ko zavre prelijem s tem hlačke, lahko hlačke vzameš iz vode ter jih preliješ ali pa vse skupaj vliješ v vedro in malo premešaš.
To pustim da se ohlaja in namaka 12 ur, potem pa sušit..In hlačke so pripravljena. Ma, bere se komplicirano ampak ni Wink Lanoliziranje ni potrebno po vsakem pranju, recimo ko jih 3 krat opereš potem spet moraš, vidiš ko začnejo puščat je potreben nov proces. Volnene hlačke jaz kar redko perem, ker se same čistijo, ne smrdijo 8meni imajo tak prijeten vonj, po ovčkah Very Happy ), razen če kakac pride na njih jih malo požulim pod tekočo vodo. Drugače pa enkrat na 2 meseca v pralnem stroju na programu za volno z navadnim milom.

Tele imam jaz http://www.diaperco.com/store/p/141-Imse-Vimse-Bumpy-Wool-Cover.html in so super, imajo jih v Štorklji
pa tele http://www.mojalbum.com/pralneplenicke/prekrivne-hlacke-volna-soakeri/foto/17648120 ( te so boljše za ponoči).

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Mar 17, 2010 11:48 am

Jaz imam dvoje doma štrikane in so mi zakon, najljubša kombinacija! Samo jaz jih ne lanoliziram z vrelo vodo, ker me je strah, da bi se skrčile Smile
Sploh mi je volna najljubša za čez, je def. najbolj naravno vse skupaj!
Trenutno sem lih menjala ene par svojih Itti plenic za dodatne bambus plenice, ker mi je ta kombincija tko zakon.
Zdaj ati uporablja Bumgenius, mami pa bambuske z volnenimi hlačkami!
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Sre Mar 17, 2010 11:50 am

Maja, kako pa jih potem lanoliziraš?

skuštrana

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Mar 17, 2010 11:55 am

Mal vrele vode, mal šampona, lanolin..mešam, mešam, mešam, da rata taka milky tekočina, dodajam mlačno vodo. Ko je ohlajeno na cca 50 stopinj, dam not hlačke. Pustim 12 ur, ožamem, splahnem, posušim.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Sre Mar 17, 2010 11:57 am

Aha, sem mislila da sploh ne zavreš lanolina, pa mi je bilo čudno ..lol

skuštrana

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sre Mar 17, 2010 2:50 pm

MamaMaja je napisal/a:bambuske z volnenimi hlačkami!

to bo moja kombinacija od ju3 naprej. Sem pri štorklji naročila 1 da sprobam. Sicer nisem vzela na ježke ampak pul.
Mamamaja, kakšne imaš ti?
Kako pa zjutraj, ko je plenička čisto mokra a daste iste prekrivne hlačke gor ali daste sveže, one pa sušiti?
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Sre Mar 17, 2010 10:48 pm

jaz imam ene volnjene hlačke za ponoči. perem jih enkrat na 3-4 tedne, najprej v šamponu in potem v lanolinu (imam tisto oh in sploh drago lanolinsko kopel, saj ni bila tako draga in zdrži ogromno časa Cool ), vse v max. temperaturi 37-38 stopinj...
zjutraj jih pustim naj se sušijo in zvečer spet oblečem... Smile
čez dan smo v PUL hlačkah ali AIO plenicah... Smile

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Mar 19, 2010 4:44 pm

Evo, sedaj sprobavam hlačke. Pa mi punce povejte, vzela sem namreč velikost M(86/92, 5-9kg), pa ji pridejo hlačke skoraj do podpazduhe? Moja ima sicer 7kg, dolga pa je 62,5cm. Pa ne vem ali morajo biti te hlačke na tesno ali so lahko ohlapne?
Mamamaja kako doma štrikane? A si jih sama naredila? Katero volno moraš imeti?
Aja, pa iz prakse koliko volnenih potrebujem? Ker mikropor sta dovolj 2 (iste velikosti).
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sob Mar 20, 2010 5:07 pm

Ka pa vem, moje hlačke pridejo lepo oprijeto preko pleničke, pa spet ne preveč. Kakšne točno maš-te na štumf? Važno je da ti nikjer ven plenica ne gleda. Moje doma štrikane tut fajn pokrijejo ledvička pa še mal višje Smile
Volna za prekrivne mora biti po možnosti 100% čista volna, pogojno prideš skozi z 80%volna+20%poliester skozi, ampak priporočam 100%!
Zgleda pa kroj približno tkole:

Kolk jih rabiš..ka pa vem, pomoje bi ene troje morale bit dovolj. Jaz jih lih tko zračim med eno in drugo uporabo, perem na par tednov, oz. če bi drekec prišel gor (kar pa še ni)...
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pinca on Sob Mar 20, 2010 5:35 pm

malazabica je napisal/a:Evo, sedaj sprobavam hlačke. Pa mi punce povejte, vzela sem namreč velikost M(86/92, 5-9kg), pa ji pridejo hlačke skoraj do podpazduhe? Moja ima sicer 7kg, dolga pa je 62,5cm. Pa ne vem ali morajo biti te hlačke na tesno ali so lahko ohlapne?
Mamamaja kako doma štrikane? A si jih sama naredila? Katero volno moraš imeti?
Aja, pa iz prakse koliko volnenih potrebujem? Ker mikropor sta dovolj 2 (iste velikosti).

ja, so zelo dolge. ampak so ji še verjetno malo prevelike. Mi imamo tudi M pa imamo 8kg in 70cm. Pa misli, da so ji še vedno prevelike.
Jaz imam 2 volnene, ampak jo kar velikokrat dam na kahlico, tako da povečini potrebujemo samo ene...čez dan...ene so pa za ponoči. Pa saj se takoj posušijo.

pinca

Število prispevkov : 13

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sob Mar 20, 2010 8:32 pm

MamaMaja je napisal/a: Kakšne točno maš-te na štumf?
mam točno take ko na sliki. sem kupilla pri štorklji.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Ned Mar 21, 2010 2:28 pm

povejte punce, sedaj sprobavam te hlačke, a vam čisto nič ne pride skozi? KEr moja jih je danes imela pa se mi zdi kot da je bil bodi in žabice malo vlažne? Pa sem jih namakala v lanolinu, potem pa splahnila, pa posušila?
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Mar 21, 2010 10:41 pm

Bodi in žabice se ne smejo preveč tesno prilegat hlačkam. Mogoče jih daj še enkrat v lanolin... Meni se je sicer že zgodilo, da sem imela feeling, da je morda bodi čist malo vlažen v koraku, ampak mokro ni pa nikoli zares bilo.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh