Bumgenius - mikrofibra smrdi!

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Bumgenius - mikrofibra smrdi!

Objavlja  Tina on Tor Mar 09, 2010 12:08 pm

Katastrofa! Danes zjutraj sem prišla do zaključka, da teli vložki v Bumgeniuskah smrdijo, ko so polulani. Sem dala tamali pleničko za 1x uporabo in urin ni nič smrdel, potlej pa to BG in bljak pig Tako sem ugotovila, da ni problem v urinu..hb.
Malo sem šla brat bo tujih forumih in ugotovila, da je to problem pri teh zadevah iz microfibre in da uporabljajo nek oxy kajjazvem odstranjevalec. Tiste, ki tudi uporabljate te pleničke, kako jih perete in ali imate tudi tak problem? Baje jih je fino vsake toliko prekuhat in zbelit? Kaj točno to pomeni - s čim to?

Tina

Število prispevkov : 44

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Bumgenius - mikrofibra smrdi!

Objavlja  MamaMaja on Tor Mar 09, 2010 1:23 pm

Kako pa persš in s čim?
Ponavad začnejo pleničke in vložki smrdet, če se na njih naberejo ostanki praška (če niso dovolj sprane), oz. tudi, če pri pranju ne uporabiš dovolj praška.
Ponavad je problem rešen takole, vsaj pri meni je bil.
Najprej jih daš na izpiranje, potem pa na eno rundo s polno dozo praška pri 60 stopinjah in potem še eno rundo pranja na 60 stopinj brez praška. Jaz sem imela problem s smrdenjem enkrat in sem to nardila. od takrat dajem recimo polovično dozo praška za prat in vedno dve dodatni izpiranji. Od tega "velikega" pranja je zdaj sigurno že tri mesece, pa mi nič več ne smrdijo nobene pleničke (mam bambuske in take iz mikrofibre)
Prašek pa uporabi kar tak "ta ornk" za belo perilo.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Tor Mar 09, 2010 2:49 pm

MM hvala za nasvet, pomoje bo to, da se je nabralo nekaj detergenta v tem poliestru..bom probala še s sodo bikarbono in kisom, ter seveda tako kot si ti napisala.

Tina

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Tor Mar 09, 2010 3:17 pm

MamaMaja, ti bolj obvladaš angleščino - a jaz to prav razumem, da ene rešujejo tzgornji problem z belilom (bleach) a to je kao varikina ? confused
http://www.diaperswappers.com/forum/showthread.php?t=458656

Tina

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Tor Mar 09, 2010 5:20 pm

Ne vem katerega imajo v mislih. Maš chlorine bleach-to je varikina, maš pa oxygen bleach-to je pa Vanish Oxy in podobne reči. Jaz ne bi z varikino probavala. Men je to prekruta reč za neki, kar gre na ritko-pa še ta obupni vonj, bljak, ne spereš za boga ven. Poskusi najprej res fajn oprat in izprat.
Maš pa v Mullerju neko zadevo za razkuževanje plenic, sam se ne spomnim zdej, kako se reče. Ampak res...poskusi najprej dobro oprat in sprat. Pa v prvo vodo, v mrzlo izpiranje daš loh žlico bikarbone ALI kak deci alkoholnega kisa (oboje jaz ne bi dala, ker se nardi neka reakcija-ful zašumi, za katero nimam pojma kako bi delovala na plenice-jaz tko odtoke pucam Wink )
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Tor Mar 09, 2010 6:37 pm

meni so tudi plenice malo smrdele ko sem dala premalo praška noter. zdaj dam normalno dozo in dodatno izpiranje pa so lepe in ''nedišeče''
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Sre Mar 10, 2010 5:23 pm

Meni so plenice začele smrdet enkrat pri drugem otroku. Fuj in fej. Potem pa sem ugotovila da jih perem preveč skupaj ( sedaj jih perem največ 12) in da moram dat malo več praška ter obvezno prat na 60 stopinjah. Od takrat nimam težav s smradom.

So pa smrdele bomabažne, in to isto ko se je otrok polulal je bilo nevzdržno.

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Sre Mar 10, 2010 6:36 pm

Včeraj je stroj delal kot zmešan in danes imamo rezultat: pleničke so bp cheers

Tina

Nazaj na vrh Go down