karitejevo maslo

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

karitejevo maslo

Objavlja  malazabica on Sob Feb 27, 2010 12:06 am

Stvar je taka... naša puža ima dokaj suho kožo, tudi lišajčke po hrbtu (ne vem po kom je, smo rekli da ne sme biti občutljiva ) Shocked Very Happy
Smo jo mazali z olivnim oljem, weleda kremico, no in ker sem imela že doma (sem nabavila pred porodom) od avalona rožni losjon, ki vsebuje karitejevo maslo. In odkar mažemo s to kremo ima kožico kot beba (končno!) Razz Razz Razz Razz
Sedaj pa imam nagledano 100% nerafinirano karitejevo maslo (pa še cena ni pretirana)
http://www.mediterranea.si/100-nerafinirano-karitejevo-maslo.html
pa me zanima ali ima že katera kaj izkušenj?
Sliši se lepo, odločila sem se da ji dam na kožo le najboljše (v mejah normale...)
Kopaj jo v olivnem olju.
KAj delate ve?
Glede na to da pazimo na okolje/rito z bombažnimi pleničkami pa me zanima kaj pa dajete otrokom na kožo?
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: karitejevo maslo

Objavlja  MamaMaja on Sob Feb 27, 2010 12:21 am

Karite maslo je zakon, samo morš vedet, da je v naravni, nerafinirani obliki, v obliki drobnih zrnc, ki se ob stiku s toplo kožo topijo, so pa vseeno mal štorasti za uporabo. Vem, da je karite (oz. shea) maslo od L'Occitana v gladki obliki, za unega od maditeranee pa ne vem. Pošlji jim mejl, pa vprašaj!

Zala ma tudi bolj tko tko kožo, ampak le na obrazu. Mazala sem jo z vsem možnim (jojoba, mandljevo olje, weleda kremica...), pa nič ni dalo pretresljivih rezultatov. Zdaj jo mažem s HIPP kremo in potem okoli ust še z Bepantenom, ker se ful slini in lih od te sline je vsa pikasta. Bepanten pa fin film, ki odbija vodo, naredi. Uno HIPP kremico sem pa kupila zato, ker sem jo cca 3 dni s testerjem mazala in je bilo veliko boljše, kot po vseh ostalih kremicah. Ima pa kremica znak nemškega eko testa "sehr gut", kar pomeni, da ne vsebuje škodljivih snovi.
HIPP kremica
Za kopanje pa uporabljam kopel iz iste linije.
Kadar jo kopam v kopeli, jo po kopanju namažem z oljem, ki ga imam pri roki, včasih je bila to jojoba, zdaj je pa mandljevo olje.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Ned Feb 28, 2010 12:14 am

Jaz imam karitejevo maslo od Akamutija - super je. Dobiš ga lahko na spletni strani www.vegea.si Drugače pa uporabljam kozmetiko Lavera tako zase kot za otroke. V vodo nisem nobenemu dajala kakšnega olja, tudi mazala nisem nikogar, razen občasno s karitejevim maslom, edino, ko umivamo lase, imata mandljev šampon za otroke. Za ritko je pa fino fajn Nappy balm (Akamuti) - lahko se uporablja tudi za kakšne izpuščajčke na koži ipd.

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sre Mar 10, 2010 12:57 am

Evo sem dobila karitejevo maslo, razen vonja, ki je nekako fuj, je maslo resnično super!
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Sre Mar 10, 2010 5:33 pm

Jaz sem kar se krem tiče full na easy, jaz vse namažem kar s čistim lanolinom, ki ga uporabljam za lanoliziranje volnenih prekrivnih hlačk.

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh