Pleničke za novorojenčke

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

KATERE PLANIČKE

Objavlja  Sandolina on Pet Feb 26, 2010 12:11 am

Punce živjo,

naše malo dete se bo kmalu rodilo in bi tudi mi imeli zanj pralne pleničke. Tele izgledajo super - dezeni... Mi lahko katera svetuje, kaj je najbolj primerno za novorojenčka, pa glede izkušenj poleti. Ali so boljše s prekrivnimi hlačkami, ali AIO, iz bambusa,... ITD

Ker je toliko vsega, da se sploh več ne znajdem Sad ...

Mi lahko pomagate Very Happy

Sandolina

Število prispevkov : 7

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Pleničke za novorojenčke

Objavlja  malazabica on Pet Feb 26, 2010 2:15 am

Sandolina lep pozdravček in dobrodošla!
Za začetek ti svetujem, glede na to da imaš rok aprila in da je še čas do takrat, da si vzameš čas pa preštudiraš kaj bi rada imela. Jaz sem se kar dolgo odločala preden sem naročila prve. Glede izkušenj pa, vsaka bo svojehvalila, kar je logično, sto ludi sto čudi.
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pet Feb 26, 2010 12:46 pm

Dobrodošla Sandolina Smile
mogoče poglej še tukaj... http://pepentke.forumotion.com/splosna-debata-o-plenikah-f4/koliko-jih-imamo-t29.htm

za novorojenčka ne rabiš bambusovih plenic, ker ga previjaš na 3 ure (ali še bolj pogosto Twisted Evil ). meni so se za novorojenčka najbolj obnesle kar tetra plenice + prekrivne hlačke (sem jih na dan porabila lahko tudi 12 tako, da sem rabila nekaj, kaj se zelo hitro posuši).
bambus je bolj vpojni kot bombaž, ampak se tudi bolj dolgo suši. tako, da bambus pride v poštev kot nočna plenica takrat, ko ne boš ponoči več previjala, in ko je otrok starejši...
osebno bi ti priporočala nakup več vrst plenic, da boš sama videla kaj vam odgovarja... in s časom boš dokupila...
sigurno tudi kakšne AIO, za potovanje ali ko bo otrok v varstvu pri starih starših, da bodo tudi oni lahko previli Wink (najbolj enostavna AIO plenica se mi zdi itti bitti, pri drugih moraš že malo paziti da ti vpojno jedno ne kuka ven Smile )

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pet Feb 26, 2010 12:48 pm

drugače punce, a že kdo imate te home made plenice? čakam izkušnje Smile

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Feb 26, 2010 4:21 pm

malamucka je napisal/a:drugače punce, a že kdo imate te home made plenice? čakam izkušnje Smile

jaz sem naročila 1 bumgenius like bambus in ene bambus luštkane zelene. Pričakujem zdaj zdaj. Javim ko jih dobim in sprobam!!!!
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Feb 26, 2010 4:25 pm

malamucka je napisal/a:
za novorojenčka ne rabiš bambusovih plenic, ker ga previjaš na 3 ure . meni so se za novorojenčka najbolj obnesle kar tetra plenice + prekrivne hlačke (sem jih na dan porabila lahko tudi 12 tako, da sem rabila nekaj, kaj se zelo hitro posuši).
bambus je bolj vpojni kot bombaž, ampak se tudi bolj dolgo suši. tako, da bambus pride v poštev kot nočna plenica takrat, ko ne boš ponoči več previjala, in ko je otrok starejši...

jaz še sedaj previjam 3 mesečnega otroka na cca 3 ure. Pa tudi po 3 urah je včasih plenica konkretno mokra, ker mala dosti lula. A vi ga bolj poredko? No jaz sem uradni pristaš bambus pleničk, ravno zaradi vpitja, sem naročila 2 bombažni pa ni primerjave. MOgoče pa je tudi odvisno od bombaža? JE pa res glede sušenja, tako da jih boš rabila več .

Malamucka, dobra ideja za novorojenčka, glede tetra plenic namreč. Si bom zapomnila za naslednjega!
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pet Feb 26, 2010 4:47 pm

malažabica, ja, jaz tudi previjam na 3 ure, sem narobe napisala Smile . za novorojenčka so najboljši tetra plenice, ker še toliko ne lula... ne rabi kakšnih hudo vpojnih bambusek Smile pa še kar majhne so, da ga toliko ne ovirajo...

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sob Feb 27, 2010 12:13 am

Jaz bi za novorojenčka definitivno priporočala pleničke s prekrivnimi hlačkami. Novorojenčki, sploh dojeni, imajo eksplozivne in dokaj tekoče kakce, ki jih najbolj uspešno zadrži ravno ta dvojna zaščita (plenica+hlačke). Izkušenj s tetra plenicami in prekrivnimi hlačkami pa nimam, bi znalo pa tudi bit OK...čeprav ko se spomnim Zalinih eksplozij...bi bile boljše plenice, kot so npr. Racmanke, ker nardijo...kako bi se prav izrazila..."šalčko" med nogami, kamor se drekec ujame, medtem ko pa tetra plosko leži med nogami, šalčko pa nardijo hlačke. S krojenimi pleničkami imaš pa tako dvojno lovljenje Smile
Pri starejših dojenčkih, oz. pri zalivančkih se kakec počasi utrdi in ni več takega problema z zadrževanjem, takrat so pa super AIO al pa plenice z žepkom (BumGenius), ki jim poljubno večaš vpojnost z dodatnimi vložki.
Če bi lahko zavrtela čas nazaj, bi za Zalo vzela za začetek krojene pleničke male velikosti (one size so mi za novorojenčka preogromne), npr bamboozles št. 1, potem bi pa prešla na one-size katerekoli pač že (Racman bambus, Bamboozles dvojka, dnevni Racman), če bi mi ustrezal sistem s prekrivnimi hlačkami, oz. na plenico z žepom.
Jaz trenutno uporabljam 3 različne sisteme. Za doma imam najraje bambusove plenice z volnenimi prekrivnimi, ker je to najbolj naravna varianta. Kadar jo pa dam mojim za v varstvo, ji pa zapakiram BumGeniuske, ki so za uporabo najlažje. Pa IttiBitti jih mam en kup, pa se nagibam k temu da bi jih prodala in kupila več BG in bambusk.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Ned Feb 28, 2010 12:08 am

Jaz tudi priporočam za novorojenčka hlačno pleničko in prekrivne hlačke, ko pa je otrok malo večji, cca 4-6m pa že AIO. Sem poskusila z AIO tudi pri novorojenčku pa je vse teklo mimo, tako da smo prešaltali na bambusove racmanke - so malo tanjše kot bombažne, tako da smo AIO začeli uporabljati šele kasneje.

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Mar 01, 2010 2:01 pm

Danes sem dobila pleničke, moram reči da izgledajo čudovito.
DAnes jih operem ju3 sprobam pa povem svoje izkušnje.
tongue tongue tongue
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  sofia on Pon Mar 01, 2010 4:26 pm

Zaenkrat še nimam vsebine za v pleničke, je pa na poti. Pomladni dojenček.
Kupila sem deset rodinih pus, 5 BumGenius. Zdaj bi dodala še zadnjih pet. Kaj bi priporočile?

Mikajo me racmančki (kaj zelo vpojnega) in čimbolj "komotno". Sušenje ni problem (sušilec, dovolj prostora zunaj za sušenje).

sofia

Število prispevkov : 6

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pon Mar 01, 2010 4:52 pm

Pri našem suhem in dolgem 8 mesečniku AIO ne pridejo v poštev. Mi je prijateljica posodila Happy Heinys pa so pri nogicah premočile, pa sem probala Bum Genius in so premočile,probala sem še ene (se ne spomnim firme) sedaj sem probala eno to home made in mi je tudi premočila. Ne morem plenice dovolj zategnit okoli nogic, ker ima presuhcene Very Happy Pri ostalih plenicah pa nimam težav, ne premočijo.

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pon Mar 01, 2010 4:53 pm

Za novorojenčke je meni zakon navadna povijalna plenica, pa tetra noter in je. Ali pa tole http://www.roda.hr/v2/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=26&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=6

skuštrana

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Pon Mar 01, 2010 6:33 pm

skuštrana

Si probala tudi plenice POP IN? Poznam uporabnice, ki so uporabljale Bum Genius pa so jim prepuščale .... POP IN jim pa niso. Zgleda, da imajo tisto z dvojno elastiko okrog nogic bolje rešeno.

dana80

Število prispevkov : 28

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  sofia on Pon Mar 01, 2010 6:51 pm

Bi potem še kakšnih pet POP IN bilo ok.
Tole je videt zelo prepustno.
http://www.roda.hr/v2/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=26&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=6&vmcchk=1&Itemid=6

sofia

Število prispevkov : 6

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Pon Mar 01, 2010 9:55 pm

sofia je napisal/a:Bi potem še kakšnih pet POP IN bilo ok.

Jaz ti jih priporočam. Nam so se zelo dobro obnesle ....pa še dosti cenejše so kot Bum Genius.

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pon Mar 01, 2010 10:15 pm

sofia je napisal/a:Bi potem še kakšnih pet POP IN bilo ok.
Tole je videt zelo prepustno.
http://www.roda.hr/v2/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=26&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=6&vmcchk=1&Itemid=6

Tu gredo čez še prekrivne hlačke Smile

Dana80, bo treba probat eno, pa če bodo ok šivilji dat naredit Wink Mogoče bodo pa res ok, ker imajo dvojno elastiko...

skuštrana

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Mar 01, 2010 10:23 pm

skuštrana, a ti daš samo tetra plenico in čez povijalno brez prekrivnih hlačk? Rolling Eyes
meni so tetra plenice tudi super za novorojenčka, ampak brez prekrivnih si ne predstavljam.... Evil or Very Mad

sofia, ja te pop-in ti tudi jaz lahko priporočam Smile . so res fajn. in so iz bambusa = veliko vpojne Wink

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Mar 01, 2010 10:26 pm

skuštrana, sedaj berem da daš še prekrivne gor Smile
to smo že nekje pisale, a ne Very Happy ? da se lahko povijalna plenica nadomesti s tisto snappi sponkico, in je ritka še manjša Smile

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Pon Mar 01, 2010 11:41 pm

Tu si lahko pogledate kako zložiti tetra plenico z uporabo snapi sponke.

http://tviga.si/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=79

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Tor Mar 02, 2010 10:36 am

hjaaa, sam če daš povijalno, maš še dodatne vpojne plasti Wink
Jaz bi za novorojenčka priporočala bamboozles 1. Ker so vpojne in ne bodo preglomazne na novorojenčku.tudi prav mu bodo kar dolgo-Zali so še vedno, pa bo imela kmalu pol leta (ji je pa tudi dvojka že prav) Priporočam pa nekaj iz tistega spektra, ki sem ga preizkusila Smile Absolutno pa nabavi nekaj, kar rabi čez prekrivne hlačke, novorojenčki so znani po eksplozijah, ki jih kakšna bumgenius al pa kaj podobnega težko zadrži!
Mogoče, ko tok priporočate navadne tetra, bi lahko omenili tut Bambino mio sistem. Ta je sestavljen iz prekrivnih hlačk in "prefold" plenice-to je ko tetra, samo da je že prešita tako, da ne rabiš veliko zlagat, prepogibat, je že apriori večplastna. Vem, da sem na bolhi vidla par oglasov za te plenice. Eni jih ne morjo prehvalit, eni pa ne prekritizirat....vsakmu svoje torej. Novorojenčki so si zelo različni po količini drekca, lulanja pa tudi po obliki telesa in vsak mora sam ugotovit, kaj se za njegovega najbolj obnese. Zato je brezveze vnaprej kupovat večje količine pralnih plenic!
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Tor Mar 02, 2010 5:41 pm

ja, samo vprašanje je, če sploh rabiš še večjo vpojnost lol!
bamboozles smo tudi imeli, ampak je velikost 1 že premajhna Neutral . dvojko ne bom kupovala. so mi bolj všeč te nove pop-in ali bum hugger Smile oboje so kar ozke. tudi haipa daipa me je presenetila, koliko je ozka, če vzameš da je to eno-velikostna plenica...

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sandolina on Sre Mar 03, 2010 3:04 pm

Skuštrana,

meni je to tudi ok. Kar tetra, pa zaščitne hlačke čez. Kaj pa za ponoči? Katera bi bila ok, da je dovolj vpojna?

Hvala... tongue

Sandolina

Število prispevkov : 7

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Sre Mar 03, 2010 4:56 pm

Sandolina je napisal/a:Skuštrana,

Katera bi bila ok, da je dovolj vpojna?

Mi za ponoči uporabljamo Haipa Daipa in se nam zelo dobro obnese. Če veliko lula, se lahko doda še kakšen dodaten vložek. Drugače pa so zelo dobro vpojne tudi Bum Hugger in Bamboo (jih ima kolegica).

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Sre Mar 03, 2010 6:46 pm

Za ponoči sem jaz pri drugem otroku imela 2 home made, narejene prav za ponoči, bolj vpojni in sta bili super (ampak jih nikakor ne najdem, sem jih nekam založila), drugače pa kar Racmanko z dodatnim vložkom čez pa volnene prekrivne hlačke in je tudi ok. Ne premoči.

skuštrana

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh