Porodne izkušnje...

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Porodne izkušnje...

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 3:19 pm

Mene pa zanima kako ste doživele, preživele porod? Kako ste bile zadovoljne z babico? Kje ste rodile?

Jaz bom opisala svojo izkušnjo kasneje, trenutno me kliče moj malček!

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Porodne izkušnje...

Objavlja  malazabica on Čet Feb 18, 2010 3:33 pm

jaz mam minutko, bom začela...
rodila sem v mb, babice, sestre, zdravnice so bile tako prijazne da ni besed. Rojevalo nas je 5, vse sobe so bile polne, rodile smo ena za drugo, one pa so vedno imele nasmešek na obrazu Very Happy
glede poroda pa... tistemu ki je izumil epiduralno bi jaz dala nobelovo nagrado...
sem hodila na akupunkturo, ampak so mi dali umetne, potem pa se nisem odpirala, popadke pa na 2-4min, bolelo ko hudič, ampak ko sem dobila epiduralno, no ja, blažena sem bila...
I love you
popadki začeli ob 16.00, v por. sobi ob 20.00, rodila ob 01.40
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 6:10 pm

Tako, šla sem, po celonočnem ščipanju oz utrdevanju trebuha, na rok k svoji ginekologiji. Ta mi reče da je lepo pripravljeno, zrelo, 4-5 odprto maternično ustje. Seveda nisem takoj od nje letela v porodničnico, šla sem domov in skuhala kosilo tako da sem prišla v porod. okrog dveh popoldne. In seveda se mi je frača učitno skrčla, ker sem bla pol v porodni odprta samo 3 cm in praktično brez popadkov. Tako so mi sprožili porod (predrli so mi mehur) in po eni uri še z nobenimi popadki dobim umetne. Res je bolelo k hudič, dobila sem masko in na srečo bila totalno zadeta afro . Od predrtja do iztisa ploda je preteklo 5 ur. Na žalost sem se kljub temu da so mi prerezal presredek totalno raztrgala, izgubila liter krvi...
Vendar pa kljub vsemu ni blo tko grozn da ne bi imela še kakšnega takega sončka kot ga imam zdaj doma I love you
Babice in zdravnica so bile super kot tudi osebje na oddelku kjer sva preživela 5 dni!
Rodila sem v Lj in po čudežu kljub vsakodnevni natrpani porodni ta dan ni bilo gužve!

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Čet Feb 18, 2010 11:22 pm

Še moji izkušnji. Obakrat sem rodila v SG, obakrat ista babica - sem bila tega zelo vesela, obakrat vsaj zame filmski porod.

Prvič sem bila 6 dni čez rok. Zjutraj se mi je odluščil čep, čez dan me je rahlo zbadalo v križu, ob 19h mi je odtekla voda. Ob 20.30 sem prišla v porodno odprta 1cm, rahli popadki na 5-10 min, ob 22h mi dajo umetne, uro kasneje pa še nekaj za mehčanje MV. Rodila sem ob 23.40. Sem pričakovala da bo huje, tako da sem bila po porodu ko rožica.

Drugič sem rodila 3 dni po roku. Dan prej sem bila na pregledu v P, so me vprašali, če mi sprožijo, ker je bilo vse nared, pa nisem hotela. Ves dan sem skakala okrog in nič ni kazalo na to, da bom čez nekaj ur rodila, čeprav je bil 11. maj (sem mela rok 9. pa sem vsem rekla, da bom rodila 12., no pa še zadela sem). Ob 22h zvečer sem dobila popadke kar na 3 min, ob 23.20 sva se odpravila v P, tam so meli ful gužvo, tako da sem prišla v porodno šele 0.15, odprta 3 cm in s popadki na 3 min. 0.40 so mi predrli mehur, nato pa se je mali rodil po 6 konkretnih popadkih ob 0.58.
So me pa obakrat prerezali - drugič zato, ker je bil sin v temenski vstavi. Sem bila pa 2. veliko bolj utrujena kot prvič.

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pet Feb 19, 2010 12:51 pm

jaz sem rodila skoraj enako kot Tulipan Smile
ob 17.00 sem dobila popadke, oziroma me je čisto malo špikalo, ampak je bilo redno na 5 minut tako, da sem se odločila iti na pregled v P, ob 19.00 sva šla od doma, 20.00 prihod v P, 22.00 v porodno sobo, kjer sem dobila še umetne, 23.00 so mi predrli mechur, 23.30 sem dobila EA, 23.45 mi je EA prijela, 00.11 rodila Cool
rodila sem 39+0 Smile

ja, pa še to, rodila sem v Postojni in sigurno bom tudi drugič, babico (Jano P.) moram pohvaliti, je bila zelo prijazna, vse je bilo lepo umirjeno, super Smile upam, da jo bom dobila tudi drugič. masirala mi je presredek, ki je sicer ful bolelo, ampak nisem bila nič šivana...

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pon Feb 22, 2010 11:20 pm

Še moja tretja porodna izkušnja http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/resnicna-zgodba-moja-avtomobilska-porodna-izkusnja.html lol!

Prvi dve pa podobni, samo da sta bili v porodnišnici Very Happy

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Feb 22, 2010 11:59 pm

skuštrana je napisal/a:Še moja tretja porodna izkušnja http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/resnicna-zgodba-moja-avtomobilska-porodna-izkusnja.html lol!

bravo bravo bravo!!!
tudi jaz bi enga takega Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Tor Feb 23, 2010 12:03 am

malazabica je napisal/a:
skuštrana je napisal/a:Še moja tretja porodna izkušnja http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/resnicna-zgodba-moja-avtomobilska-porodna-izkusnja.html lol!

bravo bravo bravo!!!
tudi jaz bi enga takega Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

To je pa bilo adrenalinsko ;D Bravo obema!

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Tor Feb 23, 2010 10:31 am

skuštrana, huda zgodba!
Moja porodna izkušnja je bila grozljiva. Porod je bil sprožen, mala je zamujala, jaz sem pa že dobila visok pritisk in beljakovine v urinu. Po drugi vstavljeni svečki so se mi začeli grozljivi popadki, ki so se vrstili en za drugim, brz kakega posebnega premora. In seveda mi na oddelku noben ni verjel, da me tako grozno boli. Trikrat sem zahtevala zdravnika in nekaj proti bolečinam. Tudi od zdravnice nisem dobila kej boljšega odziva. Po cca dveh urah muk so me končno napotili v porodno. Morala sem it peš in če ne bi enostavno rekla: "prosim, tole mi nesite", bi si morala še sama nest vse cunkle in punkle (itak, da sem morala še laptop nest v porodnišnico;) ). Tudi v porodni je blo bolj bogo od začetka. Od bolečin nisem morala niti tok ležat pri miru da bi me sklistirali. Ko sem končno dobila posteljo, sem dobila tudi zlato babco. Ampak proti bolečinam mi pa razen tiste klinčeve maske niso hotli dat ničesar. Mene je pa tkoooooo bolelo. Maska mi ni pomagala nič! Šele proti koncu, v zadnji dobi, sem dobila en odmerek protibolečinskega zdravila, po katerem mi je vsaj toliko odleglo, da nisem imela vseh možnih mišic napetih in sem se lahko sprostila. Bolelo je pa še vedno ko hudič.
Tko da, jaz dvomim, da bom še kdaj rodila v ljubljanski porodnišnici. Ne bi rada tvegala, da bi morala še enkrat tko na živo rojevat. Brrrrr, še zdej mi kr slabo rata, k pomislim na tiste bolečine...Prav želela sem si vmes, da bi se onesvestila, da bi se zgodil neki, da bi mi moral delat carski rez, karkoli, samo da zgine ta bolečina...
Raj crknem zdele na mestu, ko da moram dat še enkrat neki tazga čez. Iskreno rečeno!
Aja, trajal pa ni dolgo vse skupaj. Ob cca 16h sem fasala drugo svečko, ob 19h sem bila v porodni, ob 22.13 sem rodila. Ampak še to je bilo preveč!
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Čet Feb 25, 2010 10:44 pm

skuštrana, a ti si šla iz hrvaške v celje?? pogumna, če si že imela prejšne izkušnje podobne Smile Cool

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pet Feb 26, 2010 10:03 am

Ne, ne iz Hr, pri starših sem bila Very Happy Very Happy

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Sre Mar 10, 2010 11:59 am

MamaMaja - žal mi je, da si imela tako slabo izkušnjo poroda. Te pa popolnoma razumem, ker sem prvič rojevala v Postojni, s pomočjo tablete in umetnih..ker je bilo kao premalo plodovnice in me niso šmirglal 5posto, sem tudi sama mogla po stopnicah gor, pa vse si nest - pazi to - ker kao gospa, vi pa ja ne boste še rodila - grrr..pa je bila tamala že čez 2 uri vzunaj. HB sem bila tok prisebna, da sem si prvo zazihrala EA (ki jo v končni fazi niti ne bi rabila, saj sem jo imla ravno zadnje pol urce ampak vseeno..zgleda sem se lahko tok sprostila z njo, da je šlo 1-2-3) in imam tako porod vseeno v lepem spominu (če odmislim ignoranco).Aja, da ne pozabim..ko so mi predrli mehur, je bilo plodovne vode velikooooo...Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil V primeru, da me ne bi neki silili rodit, bi se tamala ziher prikazala 4 dni kasneje,po naravni poti in ravno na moj RD , tako pa..ajde no ima vsaj svoj dan, pa bo imela svojo torto in vse, hehe

Drugi porod Cool

Sem šla v Novo mesto - milina, imela sem 3 babce,svojo zdravnico, možeka, mir, vodo, masažno žogo..ni da ni. začelo se je postopno in samo od sebe..res da je trajalo vse skup kakšno urco dlje kot prvič (pa je bilo prvič vsega konc že v 4urah ; ) je pa bilo fajn..nič pretresljivega. Pa itak je drugič lažje, vsaj pri meni je bilo - že zato, ker sem vedela kaj lahko pričakujem. Bi rekla, da mi je bilo ok bolj zato, ker je bilo ozračje tapravo, pa lepo so ravnali z mano, skozi bolečino se že nekak pregrizeš ampak meni je bilo važno okolje, pa kdo je ob meni, pa filing, da se dogaja nekaj prečudovitega in da se ljudje okoli tebe temu primerno obnašajo .

I love you

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  hana82 on Pet Mar 19, 2010 5:53 pm

Jaz sem rodila v Novem mestu. Moja prva porodna izkušnja je bila tako zelo lepa, da se bojim naslednjega poroda, ker tako gladko kot je šlo julija, se po statistiki ne more zgoditi še enkrat.
Bila sem prvorodka in še to zelo prestrašena (malo so za to krivi forumi-a če ne drugega, sem bila pripravljena na vse mogoče).
Dan pred PDP sva šla z mojim še v vinograd, kjer je on delal, jaz pa ležala v senčki tongue
Smejala sva se,ker sem se skoz tipala med nogami ali mi kaj voda odteka, saj sem bila od potu vsa mokra - bil je vroč julij. Pa še polna luna je delala svoje. Zvečer smo še posedeli,večerjali, se pogovarjali; edino jaz sem non-stop hodila na WC. Tik pred odhodom v posteljo me pa neki tišči, pa čez 5 min spet. Ajoj, pa menda niso to popadki? Jup, so bili. Ne vem ali sem ostale "spregledala" ali pa jih ni bilo. Doma sem čakala še kako uro. Z vsakim jih je bilo težje predihavat (pa pravilno dihanje-meni ni nič pomagalo, čeprav sem se trudila). Šla sva še pod tuš in gasa v porodnišnico. Med vožnjo sem se šla mantro, v glavi sem si ponavljala - "moj porod bo potekal hitro in brez težav". Diham in mislim na porod, moj mi pa teži -"daj kaj povej" ?!

V porodnišnici mi vratar pravi - "a gre zares?" "hja, če so to lažni, nočem čutiti pravih". Babica Tanja me je sprejela in njen odnos me je popolnoma pomiril. Bila je mirna in nežna. Ob pregledu je rekla, da sem že 3 cm odprta. Takoj sem tudi povedala, da hočem epiduralno. Ker je bila noč, je morala zbuditi dežurnega anasteziologa, pa ji ni bilo do tega, je rekla, da mi gre prav super brez nje. Mislim, da sem kar z belim pogledala. Pa sem omenila, da brez igle še ust ne odprem pri zobarju, tu pa ne dam nog narazen. Zdravnica je morala priti iz Krškega (zdaj se mi smili, takrat se mi ni), zato me babica tudi ni klistirala, ker bi se vse pospešilo. Torej popadke sem dobila ob 10.30 zvečer, ob polnoči sem bila v porodni in ob 2 dobila epduralno. Meni je prijela 100%.Popadkov nisem več čutila.Samo vstavljanje ni šlo čisto brez problemov (mela mal preveč maščobnih blazinic in zvito hrbtenico). V sosednji sobi je rojevala še ena, skupaj sva izmenično predihavale in stokale. Ko sem babico vprašala, katera bo prej, je rekla, da ona danes še ne bo rodila affraid .Boga reva.
Ob 3 se je začelo zares. Babica pravi, dajva malo probat in povadit. Nisem čutila bolečin, le en HUD pritisk. Enkrat vmes sem pomislila, da jaz pa tega ne zmorem. Med mojim pritiskanjem, mi pa babica reče naj neham in gre sprejet še en par What a Face . Seveda nisem mogla nehat in sem nadaljevala.
Moj mi je ves čas stal ob strani in me hotel za roke držat, ko me je bolelo, a mi je šel samo na živce. Res mi je pomagal šele, ko je bilo treba noge gor držat in potiskat.
Ko pa babica pride nazaj, pove da se že vidi glavica, mi prereže presredek in pokliče pomoč. Medtem ko se oblačita v halje ter pogovarjata, pa jaz zadnjič potisnem in ... mala je sama padla iz mene na posteljo. Vsi se spogledamo in oni dve se začneta krohotat mala pa dret. Ob 4 je bilo vsega konec. Jaz pa sem bila kot v transu in samo opazovala malo bitjece.

Mala je ena tistih redkih, ki so se rodili na PDP (ta punca ne bo zamujala na zmenke Razz )
Bilo je nepozabno.

hana82

Število prispevkov : 20
Kraj : NM

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sob Mar 20, 2010 4:54 pm

hana82 je napisal/a:
Mala je ena tistih redkih, ki so se rodili na PDP (ta punca ne bo zamujala na zmenke Razz )
Bilo je nepozabno.
Mojo bojo pa zmer moral čakat Smile
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh