BLW (Baby Led Weaning)

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

BLW (Baby Led Weaning)

Objavlja  MamaMaja on Čet Feb 18, 2010 2:03 pm

To sem zasledila v tujih virih...najnovejši hit Wink
Gre za čisto nov princip uvajanja GH, brez pirejčkov, strgalc in podobnega. Otroka že od vsega začetka navajamo na hrano, tako kot je. Posadimo ga v stolček, in mu damo na pladenjček recimo kuhane baby korenčke, cvetke brokolija, bučke...Otrok se bo najprej s hrano samo igral, sčasoma nekaj malega pojedel, potem pa vedno več. Otrok se na pravo hrano navaja s hitrostjo, ki nejmu odgovarja, hrano spoznava v njeni pristni obliki in ne v obliki pirejev, kašic ipd.

Malo več sem si o tem prebrala in se mi zdi kar zanimivo. Sem še mojemu o tem povedala in sva rekla, da bova poskusila, kako se bo to pri Zali obneslo.

Še link
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: BLW (Baby Led Weaning)

Objavlja  Čokoholik on Pet Feb 19, 2010 10:26 pm

Ok, dobra ideja, če zanemarimo da je dojenčku zadostno dojenje samo do 6 meseca, po tem mu to ne zadostuje več za njegov hitri razvoj in tako se ga začne navajati na GH.
Kot drugo bi se sama bala da se s kakšnim koščkom ne bi zadavil Neutral .
Je pa sigurno super in nedvomno pravilno, da otrok vidi kakšna je hrana v svoji pravi obliki, saj zaznava z vidom, tipom in okusom.Jaz mu bom tako pripravljeno hrano ponudila poleg "pirejčka" ko bo imel kakih 8 mesecev. Okus bo že poznal, potem bo pa še vidu kako čudo je Laughing

To je moje hitro mnenje, ker sem link prebrala zelo hitro in površno.

Sicer pa zakaj pa ne vredno je poizkusiti. Maja sporoči napredek pri hranjenju tvoje princeske!

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Ned Mar 21, 2010 8:51 pm

No naš najmlajši največ poje kadar dobi v roke "komad" hrane in ne kašice - pa gre lahko za isto vrsto, pač mu ne ustreza kašasta formula. Nekaj že mora biti na tem.

Glede davljenja..hm kaj pa vem, otroci kar hitro pogruntajo v čem je štos ampak jaz sem vseeno stalno na preži affraid

Pa še glede dojenja in GH: po zadnji info. naj bi dojenje (kadar je v zadostni količini...) do 1. leta(!?) zadovoljilo 80% potrebnih hranilnih zadevščin, se pravi, da se otrok komot lahko igra in na malo probava, če le dobiva zadostno količino mleka. No tako pravijo te naše svetovalke za dojenje, ko sem malo pojamrala kako naš mali bolj malo poje GH. In spet moram rečt, da nekaj že mora biti na tem, ker mali je vsak dan večji in močnejši, energije ima za izvoz cheers . pa ful malo poje GH, je pa res, da se ful doji.

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Ned Mar 21, 2010 11:38 pm

Jst verjamem, da je to vse kul, dojenje in tako uvajanje GH...
Mislim da pa zna nastati problem, če je otrok v večini dojen in pozna malo GH ko gre v vrtec, takrat pa ni mamice 24 ur zraven. V vrtcu je taka hrana kot za nas, sam v manjši meri začinjena in v manjših kosih.
To je moje mnenje...nimam pa nič proti dojenju, jst sem vse sprobala da bi polno dojila, pa ni šlo.

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pon Mar 29, 2010 3:58 pm

No, jaz sem neki kao probala s tem BLW in se mi je Zala takoj začela davit na enem koščku jabolka. Potem sem prebrala, da če že, se najpogosteje ravno japčki zataknejo. Zdej ji dajemo kašice, še vedno pa zelo rada "ugrizne" v banano Smile Pa pol svaljka mal po ustih in pljune ven, oz, če je čisto mali košček, pogoltne.
Je pa res da se zadeve nisem lotila lih po "propisu". Morala bi jo dat v stolček in pred njo dat hrano in ji pustit da se igra. Mi smo pa malo bedni in se še nismo spravli stolčka kupit in jo mamo še v naročju...
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh