Uvajanje GH

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Uvajanje GH

Objavlja  MamaMaja on Pon Feb 15, 2010 12:15 pm

Kako ste začele, s čim, kako hitro ste povečevale količino, kakšen je bil odziv prebave na GH?
Jaz sem ga zgleda fejst posrala s prehitrim uvajanjem. Zala je bila stara dobre 4 mesece, ko jo je blazno začela zanimat hrana in ker je tok lončkov na tržišču, ki so primerni za od 4.meseca dalje, sem rekla-zakaj pa ne in poskusila. Za lončke sem se odločila zato, ker imajo pomoje manj pesticidov in ostankov gnojil, kot če kupim zelenjavo sama in nardim kašico (razen bio-sam to pa stane)
Mmmmm, kako je mlatila te lončke. Začela sem z zelenjavnimi počasi in v treh tednih je kr fejst že jedla zelenjavo, tudi po cel lonček tiste, ki jo je bila že dlje vajena. Potem sem pa prejšnji teden dala mešanico krompirja, pastinaka in bio purana. Takrat mi je začela sračkat. Do takrat je bila pa prebava v redu, enkrat bolj, drugič malo manj kompakten kakec. Zdaj ima pa v bistvu neke vrste drisko. Je gost, kašast kakec, rumen, grudast, sam zraven je pa tudi dosti "vodice", pa kaka tudi 8x dnevno, skor vsakič ko se zbudi in ob vsakem hranjenju. Nima pa drugih težav (zvijanja, napenjanja...)
Ker se od srede ni nič popravilo, sem klicala zdravnico in me sestra po telefonu čist "spucala". Da je čist prehitro in da sploh pa...lončki, kriminal!!! No, jutri gremo k zdravniku in zihr jih bom tam še slišala...

Jaz še vseeno mislim, da je hrana v lončkih manj "umazana" z gnojili in pesticidi, kot tista, ki jo kupim v štacuni.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Uvajanje GH

Objavlja  malamucka on Pon Feb 15, 2010 1:12 pm

hmm... jaz tudi mislim, da te lončke niso čisto v redu... zakaj: sicer piše od 4. meseca dajle, ampak sestava je večinoma sol, sladkor, začimbe... moraš poiskati take, kje je samo zelenjava in to max 3 vrste. do enega leta starosti naj otrok ne bi imel paradižnik (ta je zelo pogosto v teh lončkih), zeleno, gobe... najboljše so iz DM znamka Alnatura in babylove... Wink v bistvu so to edini lončki, ki so v redu Neutral

jaz sem dala prejšni teden krompir, je bilo v redu. čez 2 dni krompir z koruzo in je jakob že dobil ene pike Neutral . mogoče je problem, da sem zmešala 2 stvari. boljše je začeti samo z eno vrsto in res počasi dodajati druge... scratch

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pon Feb 15, 2010 2:02 pm

Jaz sem dajala Hipp lončke, z eno vrsto zelenjave, brez soli, brez sladkorja...Potem pa taisto zelenjavo s krompirjem...
babylove korenček v primerjavi s Hippovim je beden, vsaj meni. Hippov je veliko bolj gladek, tut okus je bil meni boljši...pa sta oba brez dodatkov. No, kokrkol že...za nas je zaenkrat konc z GH, je očitno res bilo prezgodaj.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Pon Feb 15, 2010 2:54 pm

Jaz sem pri obeh začela pri 4 mesecih, pri hčerki je bilo to malo prezgodaj, pri sinu pa ravno prav. Sem pa večinoma sama pripravljala hrano, pri obeh pa sem začela z jabolkom. Kašice v kozarčkih smo imeli samo kadar nismo bili doma, sicer pa otrokoma niti niso bili posebej všeč.
nisem jima pa nikoli dala povsem neslano zelenjavo ipd., vedno sem malo posolila, niti mi2 z možem ne marava preceč soli, tako da ni bilo treba posebej kuhat. Ni bilo nobenih težav.

Razen sedaj, ko sem sinu dala poskusit salamo, ker vedno čisto znori, ko vidi da jo kdo je, pa jo bomo kr ukinili za nekaj časa, ker je dobil kar fleke.

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Pon Feb 15, 2010 6:27 pm

Meni osebno je boljše, če za take male kuhaš domačo hrano, če je pač možno iz domačega vrta. Če pa ni, bi pa jaz (in to tudi občasno počnem) uporabljala le bio demeter proizvode kot sta Holle in Sunval, pa mislim da ima dm tudi eno znamko.

Pri Hani smo začeli pri 5,5m, Nik pa je začel z 6,5m. Zaenkrat kar gre, počasi ampak stabilno rabbit
Je pa res, da je vsak otrok poglavje zase...Maja mogoče res malo prenehat z GH in počasi začet s kakšnim korenjem in bučko itd.

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Feb 15, 2010 7:57 pm

MamaMaja, a ja... potem pa ne vem kje je problem... boš videla še kaj ti bo zdravnica povedala... Neutral

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pon Feb 15, 2010 9:16 pm

Ma mogoče smo pretiravali s količino GH, mogoče je pa čist drugje vzrok-zdej, ko je prišla v fazo, da vse v usta nese... Joj, kr groza me je it jutr v ZD. Sigurno bo treba kri dat....boga moja pikica!!
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Tor Feb 16, 2010 11:13 am

MamaMaja, kako ste opravili v ZD?

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Tor Feb 16, 2010 11:17 am

Grremo ob 12.30! Poročam, ko se vrneva!
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Feb 17, 2010 12:33 pm

Evo, bili pri Dr., nič posebnega. Kakec smo dal testirat na viruse, potem je morala Zala kri dat (jooooj, kakšen jok Crying or Very sad !) in to je bilo to. Zdravnica je rekla, da ni nič strašnega, glede na to, da je živahna in da jo nič ne zvija. Da, če ne bo v kratkem boljše, bomo še na bakterije dal drekec pogledat. Naj pa ne bi bila kriva GH Very Happy Smile
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 1:41 pm

Ok, jst sem bolj leva...z "lonček" je mišljena taka hrana ala frutek ki je v lončku oz. kozarčku.
Če je to to, sem zmagala Laughing ...mojmu malčku sem začela uvajat GH pri 4 mesecih, kazal je zelo veliko zanimanje za hrano. Začela sva s kuhanim jabolkom-6 dni, pa se mi je zdel nekaj siten kot da mu nekaj ne odgovarja, pa sva prenehala. 2 tedna sva bila spet samo na mleku, na kontroli mi je pediatrinja predlagala naj začnem raje z zelenjavo (korenček, bučke, koleraba...) uglavnem stvari ki manj napenjajo in pa mlečne kašice. Zdaj je korenček in cvetačo, v soboto začneva s krompirjem, tako da bo en obrok brez mlečne kašice. Najin jedilnik je tak zjutraj in zvečer aptamil 260 ml, vmes pa 2x samo kašica 1x pa pol kašice in zelenjavca.
Vse je super, ful rad je, problem je sam pri odvajanju blata- prej tekoče ko je bil sam na mleku, zdej pa na vsaki dve uri en mini trd bobek, revež se ful napenja Neutral
Sem pa osebno pristaš doma kuhane hrane, za na pot pa kakšen lonček.

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Čet Feb 18, 2010 2:09 pm

Ja, z "lonček" je mišljena tovarniška otroška hrana.
Ej, a pa mu ti kuhaš kar običajno zelenjavo iz štacune ali nabavljaš bio?
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 2:14 pm

Trenutno navadno iz štrcune, drugače imam svoj vrt, sam zdele ni nč gor Laughing
Kwa pa vem tole bio je najbolj bio home made...

Čokoholik

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 2:16 pm

Zakaj imam občutek da tudi te lončki niso čist natur, kaj pa konzervansi za boljšo obstojnost hrane?

Čokoholik

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Čet Feb 18, 2010 2:20 pm

V teh, ki sem jih jaz dajala, ni nobenih dodatkov, nobene soli, sladkorja, arom, konzervansov. Hrana je samo pasterizirana, od tod trajnost izdelka. Je pa treba porabit v dveh dneh, ko enkrat odpreš.
Mene vseen mal plašijo vsi pesticidi in sledovi umetnih gnojil v hrani iz trgovine. Ko bomo Zali spet začeli uvajat GH, bom kupovala bio hrano vsaj nekaj časa, če že ne vedno.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pet Feb 19, 2010 1:06 pm

danes bo pri nas korenček, sem dobila v hoferju BIO. grem kuhat, prej ko se jakob zbudi Smile

čokoholik, eni lončki so v redu, samo moraš paziti da nima "prepovedano" sestavo... sladkor, sol, začimbe... Wink

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Pet Feb 19, 2010 1:18 pm

Drugač nimam nič proti lončkom, vsaka dela tako kot misli da je najbolje in tudi malčki so si različni...
Me pa zanima če je kje na dekleraciji napisano kako je bila ta zelenjava ali sadje predelano (bio al z vsemi možnimi pesticidi?

Čokoholik

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Feb 19, 2010 2:52 pm

Ma za lončke so ful stroga pravila o vsebnosti škodljivih snovi, tko da neglede na to, katerega kupiš, si loh zihr, da ima minimalno tega notri. Drugače so pa ti lončki, ki sem jih jaz imela bio, piše gor.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Pet Feb 19, 2010 2:54 pm

ja itak...nč ne razmišljam Smile

Čokoholik

Nazaj na vrh Go down