Pralni oreški

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Pralni oreški

Objavlja  MamaMaja on Pon Feb 15, 2010 11:58 am

Zanimajo me vaše izkušnje. Jaz sem bila z njimi zadovoljna, dokler sem jih rabila samo za manj umazano barvno perilo. Razočarali so me pri oblačilih, v katerih bolj švicam (še vedno so smrdela), tudi kak malo bolj parfumiran kos obleke je iz pranja še vedno pridišal. Pri belem so me pa čisto razočarali.
Tina, vidim, da ti jih uporabljaš. Kako se ti obnesejo pri otroško umazanih belih cunjah (slinčki, tetre...)? Kako jih uporabljaš, koliko jih daš v stroj?
Pa druge? Kakšne so vaše izkušnje?
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Pralni oreški

Objavlja  Tina on Pon Feb 15, 2010 4:58 pm

Do zdaj sem jih uporabljala za belo perilo, ko sem prala na 60st. in je bilo ok, sem pa danes vzela iz stroja pleničke in... pale grdo..sploh se niso lepo oprale, zdaj ko so bile malo bolj posračkane in še vedno smrdijo.
Tako da sem na lovu za čim drugim.Škoda a ne..

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pon Feb 15, 2010 8:09 pm

Za plenice se meni tudi niso obnesle. Pa za moževo od športa prešvicano perilo. Fuj in fej Mad

Jaz za plenice uporabim kar navaden prašek, samo manj ga dam.

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Tor Feb 16, 2010 10:06 am

Tudi meni se pri plenicah in belem perilu niso obnesli, pa na splošno so oblačila smrdela po vlagi tako da sem jih nehala uporabljat. Nekaj časa sem imela frosch, no sedaj pa kak mesec tale prašek iz marsejskega mila. Sem pa vedno kupovala tekoče praške, ker pravijo, da naj bi bili boljši za plenice. Pri preških v zrncih lahko zrnca ostanejo v plenicah, plenice so zaradi tega trše, manj vpojne in dražijo kožo.

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Tor Feb 16, 2010 10:47 am

Hja, jaz sem pa lih obratno slišala Smile Da se tekoči praški bolj "nalagajo" v plenici, da se težje popolnoma sperejo, da se kar zalepijo na vlakna...
Jaz sem bolj pristaš praškov...tudi čistijo bolje, po vseh testih. Me pa def. moti njihov vpliv na okolje...tko da bom kaj kmalu sprobala tisti gel iz marsejskega mila, je dosti manj kemije v njem, kot v kateremkoli gelu/prašku za pranje.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Pet Apr 02, 2010 3:46 pm

MamaMaja je napisal/a:Hja, jaz sem pa lih obratno slišala Smile Da se tekoči praški bolj "nalagajo" v plenici, da se težje popolnoma sperejo, da se kar zalepijo na vlakna...
Jaz sem bolj pristaš praškov...tudi čistijo bolje, po vseh testih. Me pa def. moti njihov vpliv na okolje...tko da bom kaj kmalu sprobala tisti gel iz marsejskega mila, je dosti manj kemije v njem, kot v kateremkoli gelu/prašku za pranje.

Meni je bilo rečeno da so za plenice boljši tekoči zaradi ježkov, ker se prašek nabira v ježkih in se ti prej uničijo. Ampak moji še vedno držijo Smile

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Apr 09, 2010 8:54 am

Moji tudi Wink
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down