zeleno, zeleno?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

zeleno, zeleno?

Objavlja  malazabica on Pon Feb 15, 2010 12:25 am

NO ja, ne vem če sicer spada ta tema sem, a nekaj mi ni jasno. SEm že večkrat našla da za pralne plenice ni dobro uporabljati ekoloških praškov? Sedaj pa mi razložite, kje je potem poanta imeti pralne plenice, narediti nekaj dobrega za naš planet, potem pa uporabljati prašek s katerim uničuješ planet?
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: zeleno, zeleno?

Objavlja  MamaMaja on Pon Feb 15, 2010 11:55 am

Verjetno misliš na izraz "non-bio washing powder", ki se veliko uporablja v tujih virih, kot priporočljiva vrsta praška za pranje penic. Tu gre za napačno razumevanje tega izraza. Izraz non-bio ne pomeni ne-ekološko, ampak ne-biološko. Gre za praške, ki ne vsebujejo biološko aktivnih snovi, natančneje encimov (npr. celulaza) ker le-ti lahko poškodujejo vlakna, iz katerih so plenice (predvsem bambusova). Ne vem, če se pri nas sploh da dobit tak prašek. Jaz sem si nabavila Potion od TotsBots, pa sem hitro nazaj prešaltala na običajen prašek, ker me ni impresioniral s čistilno močjo. Mislim, da lahko brez večje škode uporabljamo katerikoli prašek, tudi uporabnice iz tujine so to ugotovile, da taka pikolovskost ni ravno upravičena.
Tko da, ekološki praški so čist OK Very Happy
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh