Pralni robčki za umivanje ritke

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Pralni robčki za umivanje ritke

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 11:19 pm

malamucka, vidim da jih uporabljaš, super. Kakšne pa imaš? Tvoji recepti za tekočino za umivanje?
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Pralni robčki za umivanje ritke

Objavlja  malazabica on Pon Feb 15, 2010 12:10 am

tudi mene zanima, ker namreč uporabljam razrezane tetra plenice, na cca 10x10 cm, ki jih vsakič zmočim, pol pa rito umijem. Zatto resnično, kako predpripraviš takšne robčke, da so še ''boljši''?
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Feb 15, 2010 12:57 pm

imam čisto navadne tetra krpice (30x30cm), ene od to.to, ene kikko.
pripravim 1 lonček črnega čaja, dodam 1-2 žlice mandljevega olja in to je to Smile . krpice dam v posodo, zalijem z nalivom tako, da so krpice namočene, ampak voda iz njih ne teče..., in uporabljam kot klasične vlažilne robčke Smile

Nazadnje urejal/a malamucka Tor Feb 23, 2010 11:34 am; skupaj popravljeno 1 krat

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Feb 15, 2010 3:39 pm

Kako dolgo je rok uporabe takšnih krpic, kateri črni čaj, pa zakaj je to dobro (oz. boljlše od navadne vode?) A je možno tudi drug čaj? Rooibos je baje zdrav... Cool
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Feb 15, 2010 5:07 pm

rok uporabe pa ne vem... se pravi 3 dni, je pa res da 1 lonček imam tam tam, 2-3dni... Smile
črni čaj je antiseptičen... sigurno daš lahko kakšen drugi...
se mi zdejo tele robčki boljše na nego kot voda... Smile

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 8:45 pm

Pralni robčki:
Če peremo že plenice, zakaj ne bi še robčkov za brisanje ritke? Pralne robčke lahko kupimo ali naredimo sami iz čim mehkejšega blaga: brušene flanele, frotirja, tetra plenic, gaze ipd. Sama sem ukrojila takšne, ki so ravno prav veliki, da gredo v škatlo za robčke za enkratno uporabo: veliki so 20 x 20 cm, uporabila pa sem brušeno flanelo, ki sem jo le obentlala, da se ne para. Pri enem previjanju običajno porabimo 2-3 robčke. Robčke lahko sproti omočimo pod toplo tekočo vodo, lahko pa že vnaprej pripravimo tekočino, s katero prelijemo robčke v škatli, tako da že navlaženi in blagodejni čakajo, da jih uporabimo na občutljivi otroški ritki. Tukaj je nekaj "receptov" za pripravo tekočine, s katero lahko prelijemo robčke:

Recept 1:
2 vrečki kamiličnega čaja
2 skodelici vrele vode
2 veliki žlici olivnega ali mandljevega olja
1 kapljica eteričnega olja sivke

Recept 2:
1 vrečka kamiličnega čaja
1 skodelica vrele vode
1 velika žlica olja (olivno, mandljevo, otroško)
1 mala žlička otroškega tekočega mila
1 kapljica eteričnega olja sivke

Recept 3:
1 in pol skodelice tople vode
2 veliki žlici olja (olivno, mandljevo, otroško)
2 veliki žlici tekočega otroškega mila

Eteričnega olja nikoli (!) ne dajemo neposredno na kožo, ker je veliko premočno. Eterično olje tudi ni topno v vodi, zato ga mešamo z navadnimi olji, kakršna so olivno ali mandljevo (oboje se dobi v lekarni) ali celo otroško olje. Preden robčke prelijemo, zmes močno premešamo, tako da se oljne kapljice v čaju razpršijo. Namočene robčke vedno porabimo v največ treh dneh, saj lahko po tem začnejo plesneti. (Kar pa glede na to, da plenice - in z njimi robčke - ponavadi peremo na 2 ali 3 dni, ni velika ovira.)

To sem našla na

http://www.pleniceracman.com/si/nasveti-nbsp-uporabnikom/nasveti-iz-prakse-g86.shtml

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Apr 26, 2010 10:19 pm

No da se malo javim.
Moram povedati da totalno uporabljam te robčke za rito oz. homemade baby wipes. Nadomestili so mi kupljene, edino za na poti moram pogruntati potovalno varianto.
Moja varianta - delam jih iz (žal) iz papirnatih rol. Po skrbnem premisleku, pralne robčke moraš prati, tele odvržeš v wc, so razgradljive. Kaj je boljše, kaj je slabše? Torej
Kupiš papirnate role (za roke), jih prerežeš na pol, daš 1 polovico v plastično posodo, preliješ z mešanico, 10 min na eni strani, 10 min na drugi strani. Voila!
Trenutno najlubša kombinacija:
1 dcl za pol role (3 plastna, 51 lističev)
1 jž mandljevega (kateregakoli) olja
1 jž 100% aloe vera gel
1-2 kapljici sivke/čajevca
za vizualizacijo: http://www.tea-tree-oil-wellness.com/homemade-baby-wipes.html
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Tor Apr 27, 2010 11:40 am

Mimgrede, če bo katera začela delati te robčke lahko odpremo debato in sicer najboljše rolice. Sedaj uporabljam lidlove, 3 plastne, 51 papirčkov. In teh 51 papirčkov mi hitro poide, tako da moram najti večjo in cenovno ugodno varianto.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  simoncica on Pon Maj 10, 2010 2:48 pm

mene pa zanima, kater črni čaj uporabljate? v lekarni sem kupila mandljevo olje, črni čaj so imeli pa samo indijski, je ta ok? kaj pa recimo od 1001 cvet? verjetno bom šla kar v Hišo narave in tam povprašala za črni čaj, je verjetno vseeno malo boljši kot trgovinski, ne?
kaj je res, da eteričnih olj v prvem mesecu še ni dobro uporabljati v namoku?

hvala za odgovor in lp

simoncica

Število prispevkov : 13

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Maj 10, 2010 7:45 pm

Prvi mesec res počakaj z eteričnimi olji, glede čaja pa - ne komplicirati, lahko uporabiš katerega koli črnega, lahko tudi kamiličnega, lahko pa navadno vodo (jaz imama filtrirano), olje če želiš tudi baby šampon. SEm pa kupila 100% aloe vera gel v lekarni da kombiniram 1dcl vode, 1jž olja, 1jž aloe vera, 1čž šampona. Kasneje tudi 1 kapljica čajevca ali sivke.
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  miska on Tor Mar 08, 2011 11:40 pm

tudi mi uporabljamo 'domače' robčke - uporabim kar vlažilne robčke, ki jih vržem v stroj. se lepo operejo in zdržijo ca. 10 pranj ali pa še več. Pampers se sicer že prej uničijo, tisti od DMja pa zdržijo zelo dolgo.
miska

Število prispevkov : 3

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Mar 09, 2011 3:14 pm

Pri nas uporabljamo ikeine bombažne krpice, samo za na pot imamo robčke za enkratno. Doma smo se tko navadli, da ko primem unega enkratnega v roke, mi je prov čudno Smile Peremo pa še vedn samo z vodo, nič čaja, nič olja, nič mila.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Zdaj so Cheeky Wipes robčki tudi pri nas!

Objavlja  olkas on Čet Okt 04, 2012 10:36 pm

Čau punce,
hvala za vse informacije, ki so mi prišle prav, ko sem izbirala pralne pleničke. Zdaj že 9mes pralno previjam in sem ful zadovoljna, da mi uspeva.

Pišem pa zato, ker smo 3 prijateljce odkrile res super pralne robčke, ki smo jih (vsaka posebej) naročile iz Anglije. Preden sem zvedela za Cheeky Wipes sploh nisem vedela, kaj naj s pralnimi robčki počnem, potem me je pa čist prevzel njihov sistem, ker namreč dobiš v kompletu vse kar rabiš! Robčke, eterilna olja, škatle kamor vse pospraviš, hraniš do pranja, etc. Robčki so pa super kjut, mehki, lepi... Mal je mogoče zalogaj cenovno, sam če poračunaš, se ti v par mesecih kar povrne, tako da, jst sem mal zamižala in kupila ta velik komplet. Pa sem zdej ful vesela, da sem ga.

Skratka, me tri mamo same pohvale za Cheekyje. Dve mava AllInOne komplet, ena pa sam en kup robčkov. Vse smo navdušene. Se jih pa zdej dobi tudi v slo, na

www.cheekywipes.si

Lepo se mejte še naprej in upam, da bo še veliko mamic pralno previjalo in ritke brisalo Smile

olkas

Število prispevkov : 3

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh