pralne pleničke v vrtcu

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

pralne pleničke v vrtcu

Objavlja  bibaleze on Ned Feb 14, 2010 5:52 pm

zdravo,

naši pleničkarici se najini medeni meseci počasi iztekajo in treba bo v vrtec...Ker uporabljamo pralne pleničke bi rada s tem nadaljevala tudi v času ko bo v vrtcu. Ideja, da ima dopoldne pač pleničko za enkratno, popoldne pa pralno se mi ne dopade najbolj, predvsem po tem ko mi je znanka povedala da njeno dete po tem ko ima v vrtecu pampers tuli ko noro ko mu hoče dat gor pralno pleničko...

zanimajo me vaše izkušnje s pralnimi pleničkami v vrtcu. Baje da kurikulum določa, da če se straši odločijo naj bi vzgojiteljice sprejele in upoštevale njihovo željo po pralnih pleničkah, vendar me zanima kako se to obnese v vsakdanji praksi. saj veste teorija in praksa....

Lp

bibaleze

Število prispevkov : 12

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: pralne pleničke v vrtcu

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 6:02 pm

No, tukaj pa tudi mene zanimajo vaše izkušnje, mene to namreč še čaka. V ta namen si sicer delam zalogo BumGeniusk, ki so najbolj trotlzihr, upam pa da mi bo tut res uspel jih uvest v vrtcu.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Ned Feb 14, 2010 7:13 pm

Sploh ni nujno, da bo otroček tulil, ko bo spet v pralni plenički - no vsaj naša dva, 7mesečnik in 21mesečnica nista nič protestirala.

Drugače pa mene tudi zanima kako je to v praksi...še čakamo na vrtec za taveliko Rolling Eyes

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pinca on Sre Mar 17, 2010 11:35 pm

jaz bom mojo tamalo zdaj maja dala v vrtec in ker hodim po večjega, sem se vstavila še pri majhnih in omenila, da imave midve pralne pleničke...me je Shocked ...je rekla,da s temi nimajo izkušenj...pa da za lulanje ni problem, bolj za kakanje...pa sem rekla,da v pleničko več ne kaka, ker raje v kahlico...(ko tiši, jo slečem in počaka, da pride na kahlico Very Happy )...no, dokončno se še nisve nič zmenile, ji pa sigurno ne bom kupovala onih za enkratno uporabo, če imam en kup pralnih doma Laughing

vam javim maja, kako se bodo obnesle Wink

pinca

Število prispevkov : 13

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  bibaleze on Čet Mar 18, 2010 12:23 am

pinca zgleda da bova obe uvajali maja....in poročali kako se pralne plenice obnesejo Smile
priznam pa da tud mene skrbi kakanje k moja ni tako napredna ko tvoja, pa čeprav sta zgleda skoraj isto stari..pri nas je včasih taka packarija v plenici da bi jo najrajš kar v smeti zabrisla-plenična predloga je bolj blažev žegen....

no jaz pa sem se menila z našimi vzgojiteljicami pri ta veliki punčki..no in pri nas sta obe vzgojiteljici z zanimanjem pogledali kako zgleda pralna plenička na naši mali pupi, ker tega še nikoli nista vidli v živo.

no in ko sem ju vprašala kaj menita o pralnih pleničk v vrtcu sta rekli da pri vseh dietah in posebkih na katere morajo gledat se jima take pleničke sploh ne zdijo problem...
upam da res...

bibaleze

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pinca on Čet Mar 18, 2010 12:38 am

bibaleze....hvala bogu, da so tako sprejeli, ker mene je vzgojiteljica prav s strahom pogledala in vprašala: Kaj vedno imata pralne? Laughing Laughing

mogoče pa poskusi dati malo na kahlico ...tak za foro, saj ni nujno da kaj bo.... mene je izučil večji, ki je star 2.5 let in še vedno niti slučajno na kahlico, zato sem kar hitro začela tamalo uvajat. vedno ko jo dam gor, nekaj naredi.. al lula, al pa kaka (tega smo še posebej veseli Very Happy )

pinca

Število prispevkov : 13

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  bibaleze on Pon Mar 22, 2010 1:13 pm

no pa še tole, danes sem govorila še z vzgojiteljico ki bo najverjetneje imela našo pupo in sploh ne vidi problemov-tak da pinca mi je žal da so pri vas tak sprejeli ker jaz tlele sploh ne dobim negativnega mnenja-no ampak kot sem rekla bomo vidli kak se bo to obneslo v praksi...

aja na WC jo pa tud jaz že dajem pri vsakem previjanju-večinoma se mi polula, včasih tud kak kakec uide, ampak bistveno je da se prav vidi kak se potrudi in malo potisne-pol pa pač kar pride pride Very Happy

bibaleze

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  bibaleze on Čet Jun 03, 2010 9:44 pm

epilog..

pralne pleničke in seveda njihova uporabnica so že en mesec v vrtcu. Vzgojiteljici jih uporabljata brez pripomb-pravita da jima to sploh ne predstavlja težav-pač nemesto v palčka zavijalčka data pleničke v vrečko, jaz jih odnesem domov in naslednji dan dostavim sveže. to je to...

pinca-kako pa je pri vas?
lp,B

bibaleze

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sre Nov 24, 2010 2:32 pm

Pozdravljene!
Evo, tudi moja odhaja s 1.12 v vrtec z pralnimi pleničkami. Z vzgojiteljicami načeloma ni problema, so rekle samo da jim jih naj pokažem, kak pa kaj, pada bo. Me pa tanima koliko pleničk in prekrivnih hlačk daste poleg? Meni so rekle da načeloma previjajo nekje 4x.
Hvala in lp!
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  bibaleze on Sre Nov 24, 2010 4:45 pm

malazabica jaz sem v vrtec vedno dajala pleničke AIO tako da ti glede tega ne morem točno odgovorit. No ampak, daj jih toliko kot jih ti običajno uporabiš čez dan + ene za rezervo. je pa v vrtecu tako, da ne glede na to kolikokrat jim pokažeš kako se zavije, in ne glede na to da se vzgojiteljice res trudijo, je vsaj moja punčka prišla domov vedno zavita tako da sem se kar križala-enkrat je celo plenični vložek gledal ven iz pleničke-ob nogicah... enostavno nimajo časa da bi se dolgo ubadale s previjanjem in previjejo na hitro pol je pa bolj tako.. Upam da bo pri vas boljš. Ampak nisem jim preveč težila, ker tudi one meni niso čisto nič komplicirale in so pleničke uporabljale cel čas, pa čeprav so morale zaradi tega našo punčko pogosto tudi trikrat celo preobleč... Cunj si pa lahko predstavljaš koliko sem imela za oprat:)

Je pa tako da smo pri nas ravno ta teden pospravili vse pralne pleničke Crying or Very sad . Vztrajali smo do cca 18 mesecev, od tega pol leta v vrtcu. Na žalost je naša mala postala tak polulanček da ji ni nobena več dihtala-pop in so spustle najkasneje po eni uri, tots bots pa je mogoče zdržala kako uro in pol, potem pa je bilo vse mokro... In ker je zima in mraz in ne želim, da je moj otrok zunaj moker, sem pleničke pospravila in čakajo naslednjega uporabnika Smile

lp in srečno v vrtcu!

bibaleze

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh