Kako perete?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Kako perete?

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 5:18 pm

Citiram iz druge teme:
TuLiPaN25 je napisal/a:Polulane vržem direkt v čeber s pokrovom, pokakane pa najprej sperem. Perem jih zdaj na 1-2 dni, imamo jih 20 pa je pri 2 to kr malo. Mam namen še kakšno nabavit, samo sem še v fazi testiranja. Perem jih na 40 s predpranjem, občasno na 60, posušim na hitro v sušilcu (pozimi) pol pa obesim na vrv, da se do konca posušijo. Uporabljam pa doma narejen prašek iz marsejskega mila ali pa pralne oreške, no pa enih 14 dni imam pralno kroglo, ki se tudi fino obnese. Da pleničke fajn dišijo pa eterično olje sivke ali pa dišava alma win z vonjem evkaliptusa in verbene.
Sicer je nekaj malega o tem že napisanega v temi o shranjevanju umazanih pleničk, pa bi bilo fajn da mamo zbrano to pod enim ustreznim naslovom.

Torej, kako ve perete svojo skladovnico plenic?
Perem jih na cca 2-3 dni. Zabrišem v stroj samo plenice, dam na eno rundo MRZLEGA izpiranja, v to rundo dodam cca 1dl alkoholnega kisa (včasih sem dala predpranje, potem pa sem prebrala, da je za madeže boljše spiranje z mrzlo vodo), potem pa na tadolgih 60 stopinj (za bombaž)+dodatno izpiranje. Uporabim 1/3 doze običajnega praška za belo perilo in nič mehčalca.
Perem ponoči, k je poceni tok in jih potem zjutraj obesim, zvečer pa vržem še za 15 minut v sušilca, da so mehkejše.

Poskusila sem s pranjem na 40stopinj, pa so ostale plenice ful flekaste. Ravno tako nisem bila zadovoljna s čistilnim učinkom oreškov Sad (pa tako veliko sem si obetala od njih-za manj umazane temne reči jih še zdaj uporabljam).
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Kako perete?

Objavlja  malamucka on Ned Feb 14, 2010 9:46 pm

jaz perem tudi vsake 2-3 dni, odvisno kdaj se nabere, oziroma kdaj zmanjka Laughing
perem samo plenice (+ prekrivne hlačke + polulane predloge), na 60 stopinj, brez mehčalca in tudi brez kisa... na začetku sem dajala alkoholni kis, ampak sem prebrala da baje ni dober za bambusove plenice... Rolling Eyes
perem v navadnem pralnem prašku sensitive Embarassed

potem vržem plenice v sušilni stroj (sedaj po zimi), prekrivne hlačke in predloge na radiator. bambusove plenice potem obvezno še na vrvo, ker jih sušilec ne posuši do konca Laughing

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pon Feb 15, 2010 12:23 am

glede pranja, enako na 2-3 dni, ko je koš poln.
Na začetku sem prala vse otroške stvari skupaj, zdaj pa se mi tako nabere, da perem posebej le pralne in tetra plenice, ostale otroške cotice pa z našimi.
Perem na 60°C, 1x mesečno na 90°C, dam noter prašek, belilo, brez kisa ker so bamuske. Plus par kapljic eteričnega olja sivke (baje deluje antibakterijsko).

Mamamaja hvala za idejo mrzlega predpranja!!! Ko je bila plenica 1x orng pokakana sem jo splahnila pod vročo vodo, sedaj ne več Very Happy
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Čet Feb 18, 2010 1:31 pm

Jaz jih perem na 3-4 dni, perem jih posebej, na 60 stopinj, včasih jih dam pa na 90.
Prašek uporabljam kar navaden, kar imamo doma, sem probala z nekimi eko variantami pa so plenice smrdele.

Sušim jih kar zunaj, nekaj časa sem jih v sušilcu samo jih to res full bolj uniči.

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Čet Feb 18, 2010 2:05 pm

Škoda da se bambusk ne sme prati na 90 Sad
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Čet Feb 18, 2010 3:16 pm

Sem klicala na racmana in se pozanimala. Bambus lahko občasno pereš na 90, sem že 1x sprobala in ni nič narobe. Bom 1x mesečno vse plenice oprala na 90. Totsbots pa si ne bi upala? Ali mislite da bi šle?
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Pet Feb 19, 2010 10:11 pm

Jaz perem na dva dni, s programom za bombaž, predpranje 60¨C.
Perem s pralno kroglo in čisto malo praška (ena č. žlička)-
Mamamaja kateri pralni stroj imaš, jaz imam Candy? Zanima me ker moj ima funkcijo izpiranja sam v navodilih nič ne piše ali je voda mrzla ali topla Question
In a mogoče katera ve ali je pri pralni krogli pomembno kakšen prašek se uporabla zraven tekoči ali v zrncah?

Skuštrana, a po zimi jih tud sušiš zunaj? Koliko časa se ti pa potem sušijo? Baje se uničujejo tudi če jih damo na radiator-predvsem so problem elastike!

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Pet Feb 19, 2010 10:52 pm

to glede radiatorja tudi mene zanima, ker jaz jih vsakič dam na radiator drugače bi se mi sušile 2 dni?
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sob Feb 20, 2010 11:17 am

Izpira vsak stroj z mrzlo vodo Smile Predpranje je pa s toplo vodo.
Kar se pa sušenja na radiatorju tiče, pa baje bambuskam škodi, ker nekako "poleže" vlakna.
Meni se tiste bambuske, ki jih imam, dokaj hitro posušijo na štriku-v 48 urah. Sam jaz jih ponavadi še v sušilec dam, da so bolj mehke.
To, o pranju na 90 je pa fajn vedet, hvala da si se pozanimala.
Glede pralne krogle pa...je pomoje čist vseeno kateri prašek uporabljaš, tekoči ali v zrnih. Tudi uni v zrnih se raztopi, ane Wink
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sob Feb 20, 2010 6:06 pm

MamaMaja je napisal/a:
Meni se tiste bambuske, ki jih imam, dokaj hitro posušijo na štriku-v 48 urah.

hitro v 48-ih urah? to je meni predolgo, ali pa moram nabaviti še pleničk, ker jih je 19 očitno premalo. Bom pa poskusila od sedaj sušiti na stojalu, pa bomo videli. Sicer pa, komi čakam pomlad!!!!

Aja, pa sušilec tudi krajša živjenjsko dobo pleničk, jaz jih ponavadi posušim na tričetrt na radiatorju potem pa v sušilca za 15min da se zmehčajo. Očitno bom morala sedaj sušiti na štriku, pol pa malo v sušilca, bom videla kakšne bodo, ker na radiatorju so resnično ''poležane''
malazabica

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 21, 2010 7:09 pm

Ma, aveš...mene rešujejo Bumgeniuske, ki so res tiktak suhe in potem mi ni panike čakat na bambusove, da so suhe. Če se mi pa mudi, jih pa res fliknem v sušilca...so pol tkooo lepoooo mehke Very Happy
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Ned Feb 21, 2010 8:02 pm

Super ste punce! Toliko fajnih informacij na enem mestu...

Jaz za enkrat sušim pleničke kar na stojalu pri kaminu in so v enem dnevu suhe - bom pa začela še s sušilcem za kakšnih 15min, da vidim kakšna je razlika.

PS
MamaMaja poslala sem ti zasebno sporočilo bounce

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Sre Mar 10, 2010 11:42 am

malazabica je napisal/a:glede pranja, enako na 2-3 dni, ko je koš poln.
Na začetku sem prala vse otroške stvari skupaj, zdaj pa se mi tako nabere, da perem posebej le pralne in tetra plenice, ostale otroške cotice pa z našimi.
Perem na 60°C, 1x mesečno na 90°C, dam noter prašek, belilo, brez kisa ker so bamuske. Plus par kapljic eteričnega olja sivke (baje deluje antibakterijsko).

Mamamaja hvala za idejo mrzlega predpranja!!! Ko je bila plenica 1x orng pokakana sem jo splahnila pod vročo vodo, sedaj ne več Very Happy

malazabica - praviš, da daš pri pranju notri tudi belilo - katero točno in zakaj?
hvala

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Mar 10, 2010 12:00 pm

Tina je napisal/a:Super ste punce! Toliko fajnih informacij na enem mestu...

Jaz za enkrat sušim pleničke kar na stojalu pri kaminu in so v enem dnevu suhe - bom pa začela še s sušilcem za kakšnih 15min, da vidim kakšna je razlika.

Ma, za mikrofibro ne rabiš sušilca. Mikrofibra tut na radiatorju ostane mehka. Bambus in bombaž sta pa po sušenju na vrvi fejst trda. Edin tele bambus racmanke ostajajo presenetljivo mehke tut brez sušilca!
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Svetek on Sob Dec 18, 2010 10:06 pm

MamaMaja je napisal/a:Ma, aveš...mene rešujejo Bumgeniuske, ki so res tiktak suhe in potem mi ni panike čakat na bambusove, da so suhe. Če se mi pa mudi, jih pa res fliknem v sušilca...so pol tkooo lepoooo mehke Very Happy

Mene pa zanima s katerim praškom (znamka) se lahko Bumgeniuske perejo? Na tujih spletnih straneh imajo seznam vseh praškov, vendar se nobenega od teh ne dobi v Sloveniji (razen enega, ki pa stane 16 eur za 1,5 litra in mi je to malce tumač). Baje se ne sme uporabljati nobenegea praška z ne vem vse katerimi dodatki, katere pa mislim, da ima skoraj vsak prašek.

Jaz nimam nobenih bombažnih plenic, ampak samo Bumgenius, FuzzyBunz, Rumparoos ter GroVia in sem jih dosedaj prala le s pralnimi oreščki in pralno sodo, ki se jo dobi v Mullerju... Se je OK obneslo ampak bi si rada razširila opcije.
Svetek

Število prispevkov : 2

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Dec 22, 2010 12:34 am

Jaz trenutno perem z Arielom complete. Takole je s tem.
Non-bio praški, ki jih priporočajo v tujini, so praški, ki ne vsebujejo encimov in belil. Pri nas mislim, da je tak samo Potion od TotsBots, ki se ga dobi v eni internetni trgovini. Vsi drugi imajo not encime in belila.
Izkušnje uporabnikov v tujini kažejo, da non-bio praški slabše operejo, da ima dosti otrok reakcijo nanje. Tako da večina pere kar z navadnimi praški. In jaz tudi. Važno je le, da dobro izpereš.
Pa praški so boljši od tekočih pralnih sredstev.
Kar se tiče tega, da bi encimi napadali npr. bambus material...pomoje bodo naši otroci prej "suhi", kot pa da bi plenica zarad tega razpadla.
Tako da kar pogumno prat z običajnimi praški, pa brez mehčalca!

LP
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh