Pralni vložki!

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Pralni vložki!

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 10:05 am

Jap, uporabljam jih! Zakaj? Hja...ko sem po porodu dobila prvo "fešto", sem ugotovila, da se je moja frača skregala z vložki. Katerekoli sem imela, me je taaakooooo srbelo. Pa ne nožnica, prav koža na zunanjem spolovilu. Do krvi sem se spraskala! Tako sem iz obupa, ko ni nič pomagalo (bohnedej it k zdravniku Wink) zadnjih par dni uporabljala kr male tetra krpice, ki sem jih zložila. Čim sem začela z njimi, me je nehalo srbet. In tko sem pristala na pralnih vložkih. Zakon!
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Pralni vložki!

Objavlja  malazabica on Ned Feb 14, 2010 11:56 am

MamaMaja je napisal/a:frača skregala z vložki.

Very Happy Very Happy Very Happy
ko sem rojevala, pa je sestra rekla zadrži (saj veste, takrat, ko je mala že napol zuni, ti pa morš nehati pritiskat), sem zakričala FRAČO mi bo raztrgalo, pa je sestra pogledla i nrekla: ja kaj pa je frača?
Razz Razz
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Ned Feb 14, 2010 12:12 pm

Ajoj ste hecne Laughing

Sploh nisem vedela, da obstajajo tudi pralni vložki. Zanimivo. Zaenkrat sem si pa nabavila Mooncup skodelico ampak še čakam na prvo M po porodu, da jo sploh sprobam.

Tina

Število prispevkov : 44

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Ned Feb 14, 2010 4:03 pm

Jaz sem si pa predlani kupila lunettko, pa mi ni najbolj všeč, sem razmišljala tudi o pralnih vložkih, pa se zaenkrat še nisem odločila zanje, sem pristala kar na natracare.

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 5:07 pm

Mooncup je bil meni kot tak super, ampak sem ugotovila, da mam ful močnejše krče, če imam vstavljeno. Tamponi so mi tko...sumljivi...rajš se jim izogibam. Natracare in Maasmi vložki so pa dragi k žafran! Pa enkrat sem imela Natracare dnevne vložke in so mi zače razpadat med nošenjem, polno svaljkcov zgornje površine sem imela na frači Wink
Ko sem iskala info o pralnih pleničkah, sem naletela na pralne vložke in niti nisem razmišljala kej dosti o njih, dokler nisem imela problemov.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Ned Feb 14, 2010 9:02 pm

dobra tema Very Happy . danes sem prvič uporabila pralne vložke... in... super!!!!! sigurno jih še nabavim.

drugače uporabljam natracare, drugih sploh ne prenesem brez da bi dobila vnetje Neutral

za mooncup nisem še stoprocentno prepričana... Rolling Eyes

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 11:17 pm

Katere pralne vložke pa imaš? Jaz sem si nabavila najcenejšo varianto, k sem jo zvohala, od ImseVimse iz organskega bombaža, za sprobat. Zdaj, ko vidim, da mi odgovarja, mam ugledane že druge, samo čakam, da se mi mal budget obnovi.
Ugledane mam pa tele:
http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=index&cPath=68&zenid=7d5rveqij87n2ovdu1cqmioo70
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Feb 15, 2010 1:02 pm

hmm, te bamboo velour izgledajo super Smile
jaz niti ne vem katere imam, nič ne piše gor... sem jih dobila Smile

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  TuLiPaN25 on Tor Feb 16, 2010 12:07 pm

Mene pa zanima, kako perete te vložke?

TuLiPaN25

Število prispevkov : 48

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Tor Feb 16, 2010 12:18 pm

Hja, dva načina se priporoča. En, da sprot mečeš v lamber z mrzlo rahlo slano vodo (sol zarad flekov) in da jih pol ko je koc menstre vržeš v stroj na 60 stopinj.
Drug je pa tko k za plenice dry-pailing, mečeš v suh koš in potem daš prat.
Je pa tko, da tiste, ki imajo zgornji sloj iz bombaža, ostanejo zaflekane, ne glede na to, kaj delaš (verjemite mi, da sem probala fleke z vsemi orožji napast). Tisti, ki imajo pa zgornji sloj iz bambus velurja al pa flisa, pa se lepo operejo. Jaz dnevne vložke mečem v eno malo vrečkico in ji perem skupaj s plenicami. Ko mam pa fešto, jih pa najprej sperem, potem pa dam v eno staro veliko banjico od sladoleda, ki je napolnjena s slano vodo in jih tudi perem skp s plenicami.
Lih zarad teh flekov ne mislim več kupovat bombažnih, ampak take iz bambus velurja. Fleke sicer vidim samo jaz, vložek je vseeno čist, sam men je vseen mal neapetitlih Very Happy
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Sre Feb 17, 2010 11:10 pm

Oooo!
Super, jaz sem tud nabavla dva vložka iz bambusa za probo-še čakam fešto Laughing
sem jih pa naročila pri racmanu.
Če perem plenice zakaj ne bi še vložke!
Zdele k sem doba ni panike, ne vem pa kako bi to lavfal ko bom v službi -kam dat uporabljen vložek? Verjetn ne bom sam v enem 8 ur Laughing Laughing

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Čet Feb 18, 2010 12:26 pm

Teli vložki s pritiskači se dajo uporaljeni ali neuporabljeni zložit v en tak lušten paketek, ki je takih dimenzij, kot zapakiran navaden vložek. Jaz uporabljene mečem v eno malo wetbag. Ko bom v službi, ga bom na wcju pač zapakirala v paketek, dala v žep in potem diskretno v vrečko v torbico.
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 12:48 pm

Nekaj podobnega sem tudi jaz razmišljala, čeprav včasih tud na wc nimamo časa iti. Se bom pa na turbo dvakrat sprehodila do torbice! Laughing

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  nikolaja on Čet Jul 14, 2016 11:55 am

Lušne ste,
se mi prav lepo zdi, ko berem to zrelo temo brez nevmesnih komentarjev. Jaz pred 6 leti nisem imela pojma, da kdo uporablja pralne vložke. za skodelico sem slišala, a se mi je ideja zdela smešna (na naravovarstvo nisem pomislila) ... Izgleda, da moramo res naleteti na težave, da se premaknemo (ne vse, nekate so dovolj pogumne, da brez težav prešaltajo).
Jaz sem skodelico začela uporabljati leta 2013, par mesecev po napadu glivic (domnevam, da so k njihovemu razvoju pripomogli tudi tamponi, ki sem jih začela uporabljati eno leto pred tem (in nažiranje s sladoledom, ker je v Ajdovščini red dober in ugoden))
Dokončno izboljšanje stanja je sicer nastopilo po par mesecih uporabe skodelice, ko sem se udala in se odločila tudi za svečke (zdravilom se izogibam če se le da, a takrat žal nisem vedela za drugo možnost). Skozi vse obdobje pa sem se držala bolj ali manj stroge diete brez sladkorja (ne morem verjeti, da sem pred tistim poletjem pila sladkano kavo - fuj).
Ko se mi je kasneje dvakrat zgodilo, da sem bila brez menstrualne skodelice ob nastopu menstruacije (zaradi česar sem si morala kupiti tampone oz. vložke) so se mi težave ponovile. Nezaslišano. Takrat sem se trdno odločila, da bo zadeva šla mimo in res, ni bilo potrebe po kakšnih nenaravnih zdravilih. juhu =) od tu sem začela resno razmišljati in ...
Pol leta nazaj sem si začela šivati vložke (na internetu sem poiskala navodila in se lotila dela). Ugotovila sem, da so mi bolj všeč od skodelice, saj sem slednjo parkrat zaradi hitenja kar pozabila v sebi. Hvala Bogu, da ni nevarna za TSS! Vseeno pa to ni zdravo. Sedaj jo imam na poti (ker je pač majhna) in ko grem plavati v morje ali jezero (bazenom se izogibam). Ima pa še eno prednost pred vložki - sama menstruacija traja manj časa, saj skodelica (kot tudi tamponi, a to ni tako pomembno) pripomore k hitrejšem čiščenju notranjosti sten (haha) frače.

Lepo pozdravljene

nikolaja

Število prispevkov : 2
Kraj : Lucija

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh