Vneta koža

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Vneta koža

Objavlja  Tina on Sob Feb 13, 2010 5:36 pm

Pralne pleničke uporabljamo šele 2 dni vendar je zaenkrat koža na ritki pri obeh otročkih bolj pordela in na nogicah so vidne sledi elastik..ni prav grozno ampak me vseeno zanima ali imate/ste imeli tudi drugi tako? Mogoče se mora koža malo navadit al kaj jaz vem Rolling Eyes Previjala pa sem na cca.3ure, samo s krpico in vodo.

Pa še nekaj - ali lahko sploh s čim namažem rito, ko menjam pleničke?

Tina

Število prispevkov : 44

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Vneta koža

Objavlja  malazabica on Sob Feb 13, 2010 9:10 pm

Kakšne pleničkeuporabljaš? Meni se zdi, da ko sem uporabljala flis podlogo, da se mi je koža pri ta mali malo vnela. Mažeš lahko, a ne z preveč mastnimi kremami, pa tudi to se da rešiti, če uporabljaš papirnate podloge.
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  skuštrana on Ned Feb 14, 2010 12:55 am

Koliko praška daš v pralni stroj oz. katerega uporabljaš. Morda je rita rdeča od preveč praška.

skuštrana

Število prispevkov : 51

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Feb 14, 2010 9:53 am

Jaz sem opazila da pralne pleničke sicer puščajo več sledov (elastika, material...) ampak da to naše male niti ne moti. Najbolj se ati sekira zarad tega. Rdeče rite pa ni imela do sedaj še nikoli ne v enih ne v drugih. Je pa res pomembno, da se res dobro spere prašek. Jaz to lahko dobro vidim, ker imam odtok pralnega stroja speljan v banjo in pri spiranju vidim, a so še penice al je voda že bistra.
Zelo poredko uporabljam polno dozo praška. Načeloma ga dam 1/3 tega, kar priporoča proizvajalec.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Ned Feb 14, 2010 11:05 am

Za enkrat uporabljamo Bumgenius in Pop in aio, flisa in ostalih predlog še nimam.
Glede pranja, mislim da ni problem v prašku saj ga sploh ne uporabljam, ker imam pralne oreške, dala pa sem tudi dvojno izpiranje ...hm kaj pa vem.

No saj to so šele prvi dnevi privajanja na te pleničke, bom videla kako bo s časom.

Tina

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  bibaleze on Pon Feb 15, 2010 11:23 am

tudi jaz sem se na začetku sekirala zaradi sledi elastik-je zgledalo prav grozno ( mamo Tots bots easyfit) ampak sem pol vidla da ma naša pač tako kožo k se ji res vse pozna. pa je zgleda čist nič ne moti tako da sem se nehala sekirat in pač ma malo vzorčka okrog nogic. -saj če ji dam gor pleničko za enkratno se ji tudi točno vidi kje je elastika, tako da...

Je pa tud pri nas kar pogosto rdeča ritka-samo to je zato ker zdele že cca 3 mesece prav počasi ven lezejo zobje-in se točno vidi malo preden je ven zob je kar naprej pokakana in rita je rdeča....
včasih ne gre drugače kot da ji namažem samo baje če je predloga na plenički bi moralo bit ok.

pa tudi pralnega praška je treba res dat zelo malo-jaz ga dam na cel stroju plenic dve veliki žlici in vedno dam dvojno izpiranje, občasno pa po pranju še enkrat operem brez pralnega praška.

bibaleze

Število prispevkov : 12

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Čet Feb 18, 2010 1:59 pm

Moj malček ima tudi čist rdečo ritko, sploh dons, kar eni taki mini mezulčki so se mu naredil skoraj po celi ritki. Ugotavljam če mu mogoče ne odgovarja podloga iz flisa, ponoči je imel na riti bum huger.
Drugače pa dam samo eno žličko praška in kroglo. Sem pa zadnje dni prala z novim praškom ki sem ga naročila preko neta- naj bi bil prav za pleničke Question ...mogoče mu pa res prašek ne odgovarja , do zdaj ni imel take ritke. Ali pa je kriva hrana?
Se pa tudi njemu pozna elastika, ampak se mu je poznala tudi ko je imel pamperske! Rolling Eyes
Mazala sem mu ritko z bepantenom, Canestenom, s kremo od mustele...kwa pa vem Question Question

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Tina on Tor Feb 23, 2010 10:40 am

Poročam, da sta mala dva imela rdečo rito samo prve 3 dni, ko smo začeli s pralnimi p. Zaenkrat vse super Smile

Tina

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Tor Feb 23, 2010 11:25 am

čokoholik, moj je imel tudi rdeče pikce, ko je imel bum hugger na ritki čez noč, enih 12 ur. lahko vzameš vložek iz tega žepa ven, in ga daš čez flis, da ne pride flis v stik z ritko Wink

Tina, super Smile

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Čokoholik on Tor Feb 23, 2010 9:05 pm

Zdej sem ugotovila, da je alergičen na prašek, ki sem ga naročila pri totsbots...se mu že popravlja, sam jajčka ima še vneta cheers
jaz pa tko vneto naročm še enega, da imam ja zalogo...kaj naj pa zdej z njim Rolling Eyes
ga bom šenkala, sej vsi perejo, en ga bo že ponucal Smile

Čokoholik

Število prispevkov : 25

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Feb 24, 2010 2:28 pm

Ej, kaj ko bi ga namesto šenkala, meni z malo popusta prodala? Very Happy
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167