kaj delam narobe :(

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

kaj delam narobe :(

Objavlja  3xM on Sre Okt 10, 2012 7:55 pm

Živjo vsem!

Sem mamica trojčic, starih 3 mesece. Vztrajno uporabljam pralne pleničke (čez dan), pa mi gre vedno bolj na živce, ker moram v vsaj 50% previjanj otroke tudi preoblečt, ker nam gre vse skozi. Bodiji so mokri, pajacki tudi... Pa tudi pokakani kdaj. Pravzaprav sem kar vesele, če kdaj odvijem in ugotovim, da so obleke vsaj približno suhe. Spušča pri nogicah, pa tudi na hrbtu včasih.
Uporabljam pleničke Tots Bots Teenyfit in Itti Bitti AIO velikost S. Punce imajo zdaj okrog 4kg. Imam še nekaj SmartNappies velikost S, mogoče te še najbolj držijo.
Kmalu bojo prerasle te plenice, zato razmišljam o nakupu kakšni one-size. Všeč mi je sistem AIO, ker ni treba razmišljat, a so prekrivne hlačke še čiste, ali bi jih že oprala... pač vržeš vse skupaj pa je. Itak perem 1x na dan Smile
Katere mi priporočate, da bojo res zanesljive, pa po možnosti seveda tudi cenovno znosne?
Sem pa ugotovila, da pri treh otrocih se tole še bolj splača kot pri enem, ker niti približno ne rabim 20 plenic/otroka, ampak vse skupaj okrog 30...

3xM

Število prispevkov : 12

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: kaj delam narobe :(

Objavlja  malamucka on Sob Okt 13, 2012 11:54 pm

Živjo 3xM! Smile
Hmmm... plenice itti bitti AIO kdaj spustijo, to je res... te so bolj za čez dan, ko veš, da boš kmalu spet previjala... itti bitti tutto se mi zdijo malo bolje narejene okrog nogic kot AIO. na splošno mislim, da so boljše plenice vse-v-dveh, kot vse-v-enem. meni so se čez dan dobro obnesle grovia. če ne vztrajaš na plenički iz naravnih materialov, potem lahko poskusiš nove fuzzibunz, sicer niso naravne, zna pa biti, da bodo res vpojne (teenyfit so tudi iz mikrofibre?). če prav razumem, je to plenica z žepkom, v katerega vstavljaš vpojno jedro, po mojemu ga lahko samo položiš na plenico, ga ni treba tlačiti v žepek, pereš pa vse skupaj. cena je tudi prijazna.
sporoči kaj boš izbrala in kako si zadovoljna.
vsekakor, dobra si da si se lotila s trojčki pralnih plenic! super Very Happy

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  3xM on Ned Okt 14, 2012 9:53 am

Živjo!

Hvala za odgovor... Ja, če pogledam detajl okrog nogic pri Itti Bitti AIO, mi je kar jasno, zakaj spustijo... pri Teenyfit zgleda malo boljše, ker vpojni del ni čisto do roba, ampak vseeno spustijo, pa zdaj so jim že itak majhne. So pa Teenyfit tudi z žepkom, ja, v katerega se zapogne osnovni vložek, potem pa v ta žepek lahko vstaviš še dodatnega (jaz sem ga redno uporabljala, pa je vseeno po 3 urah premočilo), so pa iz 50% bambusa in 50% poliestra. Pri tistih Smartipants je pri nogicah dvojna elastika, vložek pa iz mikrofibre...
Zdaj sem se vrgla v preizkušanje. Imam tri rabljene Bumgenius, včeraj testirala in so vse tri zdržale (čeprav mi je med previjanjem zgledalo, da so jim čisto prevelike in sem bila prepričana, da bojo mokre). Bom še parkrat sprobala. Naročila sem 3 pleničke Pop-in (so ravno v akciji po 14,45 eur na www.tviga.si), pa še 3 pleničke Babyland (zgledajo malo podobne FuzziBunz, ugodno sem jih našla na bolhi, po 10 eur). Namen imam preizkusit še Racman AIO, če bojo dali kaj popusta Smile, pa mogoče res tudi FuzziBunz. Potem bom pa videla, katere bom še dokupila. Nisem za obvezne naravne materiale, tudi z mikrofibro sem čisto zadovoljna Smile
No, itak se sproti učimo in testiramo, pa kolikor berem komentarje - vsaka ritka ima svojo "the" pleničko Smile tako pri pralnih kot tudi pri tistih za enkratno uporabo. Za ponoči pralnih še nisem uporabljala (še navadna komaj drži, in je zjutraj čisto težka Smile, če pa odkrijem take dovolj zanesljive, bom pa tudi to uvedla.
Bom poročala, kako se obnesejo!

3xM

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Tor Okt 16, 2012 10:57 pm

živjo, kako napredujete? Smile
jaz ravno s pop-in nisem bila toliko zadovoljna, čeprav na prvi pogled sem bila navdušena... s časom mi je šlo na živce, da notranji vložek vstavljaš s pomočjo 5! pritiskačev in da je plenica vedno cela zmečkana, sploh se jo ne da naravnati, da bi otroka lepo povila vanjo. nam je pogosto puščala okrog nogic in na koncu je postala premajhna, pri 12kg jo komaj zapnem. ostale, ki si jih omenila "osebno" ne poznam... imam tudi par easy fit, s temi sem kar zadovoljna. imam pa verzijo V2, isto kot imaš ti pri tvojih teeny fit (50% bambus, 50% mikrofibra). nova verzija V3 je sedaj samo mikrofibra, bodo po mojem bolj vpojne, oziroma enako vpojne, ampak bolj tanke... (v bistvu bo to isto kot fuzzi).
za ponoči uporabljam najraje baby lucy bamboo z dodatnim bambusovim vložkom. držijo celo noč Wink

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  3xM on Sre Okt 17, 2012 11:44 am

Živjo,

Včeraj sem dobila 3 komade pop-in, oprala in so trenutno na ritkah, tako da čakam rezultate... Smile Se pa strinjam, da je tale sistem s pripenjanjem vložkov čisto preveč zamuden, in jih že zaradi tega verjetno ne bom več naročila. Konec tedna dobim še 3 komade Babyland in 3 komade Racman AIO (te vsi hvalijo, samo so pa nesramno drage, in nočejo dat niti kaj dosti popusta na trojčke). Mogoče bom poskusila še Fuzzi Bunz.
Kako je pa s temi GroVia? Koliko se umažejo prekrivne hlačke? Jaz pri tistih Smart nappies (http://help.mothercare.com/resources/mothercare/products/SmartNappyLeaflet), kjer tudi menjaš samo notranji vložek, vedno vmes dam tudi prekrivne hlačke vsaj posušit, zdi se mi, da hitro smrdijo, če so pa pokakane, pa itak ni šans (še vedno kakajo zelo na mehko, tako da je cela packarija Smile ) Se mi zdi, da bi pri treh dojenčkih rabila kar nekaj prekrivnih hlačk...
Kje pa kupiš Baby Lucy?
Meni gre najbolj na živce to, da nikjer ne morem videti v živo vseh pleničk, sploh ker sem zelo omejena glede kakšnih izletov (trojčkov ni tako enostavno pobasat v avto in nekam it Smile ) Tako da bom še malo preizkušala...
Mi je pa všeč sistem zlaganja pri TotsBots (z žepkom), pa še kar hitro se posuši (za razliko od Bumgenius, ki jih ne moreš raztegnit). Pa to sem se tudi naučila, da mi je bolj všeč zapenjanje na pritiskače kot na ježke Smile

3xM

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Pon Okt 22, 2012 4:23 pm

grovia hlačke se običajno ne umažejo, vendar jih tudi jaz dam vedno posušiti pred naslednjo uporabo. dobro je imeti približno troje za enega otroka... Wink

baby lucy kupujem pri tvigi.

s trojčki si sploh ne predstavljam kamorkoli potovati! kakšen avto pa imate, da vam grejo vanj 3 sedeži? in kako na splošno obvladuješ? si dobila kakšno pomočnico?

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  3xM on Sre Nov 07, 2012 5:38 pm

Se spet malo oglašam... Smile
Najprej odgovori: trojčki so zakon Smile na srečo je imel mož že prej VW Touran, v katerega grejo zadaj tri lupinice, kar res ne gre v vsak avto (v Passata že ne, smo poskušali, pa se niso dala vrata zapret, in je potem morala ena sedeti spredaj, haha Smile ) Na splošno so pa punce tako pridne, da sploh ni problem. Zdaj so stare 4 mesece in že skoraj cel mesec spijo od 22h do 7h. So zadovoljne, jokajo bolj malo, pridne in lepo rastejo. Pomočnice nimam, malo mi je na začetku pomagala mami in tašča, ki še zdaj kdaj kakšen stroj opere, ampak bolj občasno. Sem pač taka, da mi mora že res kaj manjkat, da bom prosila za pomoč Smile
Trenutno imam 12 pralnih plenic, po tri od Bumgenius, Pop-in, Babyland in Racman AIO. Imela sem priložnost preizkusit tudi Smartipants (sposojene).
Nabavit jih moram še vsaj 12, raje kakšno več, in zdaj se odločam med Babyland in Smartipants. Oboje so plenice z žepkom, v katerega vstaviš vpojni vložek, ki med pranjem sam pade ven. Smartipants so mislim da iz mikrofibre, Babyland pa delno iz bambusa, delno iz bombaža. Notranji del pri Babyland je iz flisa (material je bambus), kar se mi zdi zanimivo, ampak sem v dilemi, kako bo s tem poleti? Jim bo kaj vroče? Sicer so pleničke zelo tanke in se super prilegajo, zapenjajo s pritiskači, in nasploh so mi všeč. Edino kar mi ni všeč je to, da včasih spustijo pri nogicah. Ampak imam občutek, da večkrat kot jih operem, bolje se obnesejo.
Tole je link, tu sem jih kupila: http://www.bolha.com/igrace-otroska-oprema/otroska-oprema/pripomocki-za-otroke/ostali-pripomocki/pralne-plenice-1281040973.html
Všeč mi je seveda tudi cena. Smartipants bi me prišle okrog 16 eur na komad, če prištejem poštnino (http://www.fill-your-pants.com/one-size-nappies/smartipants-kit.html).
A je flis ok za notranji del plenice? A bojo res samo še boljše po več pranjih?

Sicer pa se ne bi več odločila za Pop-in (obupno sestavljanje, pa tudi ne prilegajo se lepo, ker so precej debele in zunanji del je grozno trd, pa še zapenjanje na ježke je obupno), Bumgenius se zelo dolgo sušijo, Racman so pa sicer ok (testirala tudi čez noč, pa so držale, z dodatnim vložkom - ogromne ritke! Smile ), ampak cena pri Racmanu je vseeno malo previsoka...

3xM

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Sre Dec 12, 2012 10:15 pm

živjo Smile , vidim da se nihče ne javi... sem pa tudi jaz bila malo odsotna...
verjetno si že nabavila pleničke? zasledila sem pri tvigi akcijo na fuzzibunz.... 6+2 zastonj, če še kakšno potrebuješ...
kar se flisa tiče, je malo nevaren - vpije bolj počasi tako, da je primeren za bolj majhne dojenčke, ki lulajo v bistvu non-stop pa majhne količine. za večjega otroka, ki že lahko zdrži nekaj ur in potem lula več, je malo nevarno, da preden flis vse popije, mu pač plenička premoči... čez poletje pa ne vem, ampak, če si predstavljam, da imam pri 30 stopinjah oblečene flis hlače, me kar malo spoti Rolling Eyes

drugače pa so tvoje punce neverjetno pridne! moja 2 sta prespala celo noč šele okrog 1. leta... sem poskušala vse, a ni šlo, je bilo le treba počakati, da sta sama ugotovila... neverjetna si, da vse to obvladuješ, pa še s pranjem plenic se ukvarjaš Very Happy !

malamucka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh