tekoči kakci in pralne pleničke :)

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

tekoči kakci in pralne pleničke :)

Objavlja  3xM on Pet Avg 24, 2012 2:46 pm

Pozdravljene!

Pred časom sem že nekaj pisala na tale forum, zdaj pa že dolgo ne... No, 5. julija sem dočakala svoje tri štručke in zdaj so pleničke spet aktualne (trojčice Meta, Neža in Ajda, vse zdrave, zdaj smo že na približno 3kg Smile ).
Prijateljica mi je dala nekaj rabljenih pralnih pleničk za novorojenčke (manjše), in sicer take vse v enem, vložek pa ni prišit in se da odstraniti (če prav vem, je iz mikrofibre, zgleda kot tise čudežne krpice). Zunanji del (plenička) pa je iz nekega nepremočljivega materiala.
Poskusno sem začela uporabljati pralne pleničke, zdaj ko so punce že dovolj velike. Dokler so samo lulale, je bilo super (sicer kdaj tudi premočijo, ampak to se tudi pamperskam zgodi). Kakci so pa druga zgodba... Smile Ker kakajo še zelo na mehko in skoraj tekoče, količinsko pa kar precej, je to potem res velika packarija. Ne morem si predstavljat, da tega ne bi prej splaknila, preden dam v stroj, pa čeprav na strani proizvajalca piše tako. Res je, da še nimam pravega koša za plenice, pa vseeno ne bi tega dajala v stroj. Plenična predloga tudi ne pomaga kaj dosti, ker gre vse mimo nje.
Kakšne imate izkušnje? Kako se lotiti pranja teh kakcev? In kdaj ponavadi dojenčki začnejo malo bolj kompaktno kakati? Smile

3xM

Število prispevkov : 12

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: tekoči kakci in pralne pleničke :)

Objavlja  malamucka on Ned Sep 02, 2012 5:38 pm

čestitam!
plenice daj kar v vedro napolnjeno z vodo, potem direktno v pralni stroj... Wink

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  olkas on Pet Okt 05, 2012 10:00 pm

Ah, jaz imam suh kup v mrežici za perilo, v kovinskem vedru s pokrovom, iz Ikeje. Ne bi nikoli namakala v vodi, kdo pa bo potem tisto dajal v stroj.... Jaz si ne predstavljam.
Ti tekoči kakci - jaz sem vzela nekaj wc papirja na prste in potegnila po plenici. Tako je šlo dol 90% na hitro dol. Če maš čas, potegneš še enkrat, sicer pa zaviješ pleničko, da je pokakan del v notranjosti (pomaga da se ne zasuši), in opereš. Pri nas se vedno opere brez problema, mam pa slabe izkušnje z bio in podobnimi praški, tako da uporabljam običajnega, perem samo pri 60stopinjah.

olkas

Število prispevkov : 3

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Maj 12, 2013 8:53 am

Jaz pod tušem takoj splaknem in vržem v koš. Ko se jih nabere dost, pa operem s klasičnim praškom na 60 stopinj. Madeži od teh tekočih kakcev včasih ne grejo ven, ampak poleti, če jih daš na sonce, sčasoma kar zginejo!
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Lollipop on Ned Maj 12, 2013 11:49 am

Jaz dajem v skoraj vse plenice tiste celulozne papirčke in ponavadi gre samo malo skozi. Pa seveda, če se kaj razmaže... Smile Drugače pa v umivalniku pod pipo sperem in dam v vedro s pokrovom. Notri imam pa vrečo za zavese prat in potem vse skupaj samo v stroj fliknem.

Me pa moti, to, da pri tistih pleničkah all in 2, kjer so hlačke še uporabne, moraš fejst pazit, da hlačk ne umažeš. In potem moraš ritko držat v zraku, dokler je ne umiješ... Ok, lahko bi pleničko umaknila in ritko spustila na tetra, ampak bi morala pa potem še to prat... Pri tistih za enkratno uporabo je bolj praktično, ker pleničko prepogneš in ritko spustiš gor, tudi če je umazana... Moja 9-mesečnica je zato kar nestrpna in se mi zvija, potem je stvar še težja Rolling Eyes

Lollipop

Število prispevkov : 14

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh