Bodoča uporabnica potrebuje nasvet :)

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Bodoča uporabnica potrebuje nasvet :)

Objavlja  Lollipop on Čet Maj 24, 2012 10:18 pm

Živjo!

Evo, tudi jaz sem navdušena nad pralnimi plenicami, ampak bolj kot tole berem, manj mi je jasno (kar sem tudi že prebrala Very Happy).
Stvar pa je sledeča: Od svakinje sem dobila Racman plenice. In sicer 10 bambusovih in 5 dnevnih s pripadajočimi vložki + 3x prekrivne hlačke M in 1x S. Zaenkrat še nisem nameravala dokupovati pleničk, ker ne vem, če se bodo obnesle. Če bo pa zalaufalo, jih pa bom.
Zanima me, če je taka kombinacija primerna za novorojenčka in če, katere bi ve dokupile. (po pravici povedano za zdaj poznam samo racmanke)
Sušilca nimam, rok imam pa konec julija, to se pravi da bo kar vroče... ampak še vedno sem skeptična glede bambusovih plenic, ki se baje dolgo sušijo.

Aja pa še to - nepoznavalkam bi zelo koristilo, če bi napisale, kje kupujete vse te plenice Smile

Lollipop

Število prispevkov : 14

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Bodoča uporabnica potrebuje nasvet :)

Objavlja  LoNa30 on Tor Jul 03, 2012 4:06 pm

Sama sem še na začetku uporabe pralnih plenic in trenutno prebiram forume o teh plenicah. Kot sem prebrala, so na začetku več ali manj uporabljale plenice za enkratno uporabo, potem pa te pralne. Saj če greš gledat opis za te racmanke, je le-ta primerna od 4 kg naprej. Večina novorojenčkov pa ima manj kot 4 kg.

Kar ti znam še odgovoriti je, kje sem sama zasledila te pralne plenice. v Baby Centru imajo Racmanke in Bum Genius. Te BG (iz poliestra) se baje bl švoh prodajajo in so sedaj 50% znižane v BC. Sama jih imam tri, vendar bom raje prešla na plenice, ki so iz bombaža oz. bambusa. Zato sem si danes nabavila eno Racmanovo "vse v enem" - bambusovo in da vidim kako in kaj. Kupila sem jo pa v GreenGo trgovini na Jesenicah. Ker imam občutek, da je mojmu pobu v teh BG trenutno vroče (jih bom imela za takrat ko se bodo plenice iz bambusa še sušile - za klic v sili v tej vročini. Drugače pa ja, bambusove se sušijo kar dalj kot kakšne iz umetnih materialov). V Pikapolonci pa pralnih nimajo (na Jesenicah, mogoče da jih imajo kje drugje).

Drugače bom pa itak nabavila plenice preko njihove spletne strani, če se bo ta Racmanka obnesla.
Naročila pa sem tudi GroVia, Bum Hugger in Pop-In v spletni trgovini Tviga.

Imam pa namen malo posrfat po tujih spletnih straneh, ker kdaj najdem kakšno stvar, ki je občutno cenejša kot pri nas.

LoNa30

Število prispevkov : 2

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sob Jul 28, 2012 11:19 am

Jaz sem svoje plenice v večini kupovala preko malih oglasov enega angleškega foruma
http://www.clothnappytree.com/forum/
nekaj pa tudi prek bolhe in www.babykind.co.uk.

Racmanke so za novorojenčke kar mal prevelike, če pa rodiš večjega, bojo pa tudi v redu že od rojstva dalje.
Na tujih forumih hvalijo
tele, ampak meni so vseeno boljše tiste, pri katerih rabiš še prekrivne hlačke, recimo
tele št. 1
Od teh, ki jih lahko kupiš v tujini, so bile meni ful dobre Little Lamb 1 in pa Motherease sandy XS in S

Z GroVia nimam izkušenj, ampak zdaj, ko bom spet rodila, jih bom sigurno preizkusila Smile

V VB za novorojenčke veliko uporabljajo tudi "prefolds", to zgleda kot kake debele navadne štirikotne plenice, ki se jih vloži v prekrivne hlačke, to je najbolj cheap varianta.
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Lollipop on Pet Maj 10, 2013 1:01 pm

Živjo!
No, pa smo jih začeli uporabljati.. Sicer šele po dobrih 6 mesecih, ker je bila najprej rita premajhna za ogromne racmanke, potem je bila pa doooolga zima in smo že ostalo perilo sušili 100 let (blok, brez sušilca), zato smo uporabo odložili.
Me je bilo strah, če ne bova preveč razvajena zaradi pleničk za enkratno uporabo, pa sva se hitro vpeljala. Ponoči imamo pa iz varnostnih razlogov kar tiste. Ampak, ker jih porabimo tako malo, lahko kupujemo dm-ove eko pleničke.
Ker so mi bile racmanke dolgočasne in ker se sušijo 100 let (imam še staro verzijo, kjer je en vložek zašit noter), sem dokupila še od vsake firme po eno pleničko Smile Tako imamo zdaj še 1 fuzzi bunz elite, 1 wanderoos V2, 1 tots bots, 1 flip, 1 gro baby, 1 bitti tutto in 2 pop-in.
Kar se tiče puščanja, sem najbolj zadovoljna z racmankami, gro baby in pop-in.
Konstantno mi puščajo bitti tutto, wanderoos in fuzzi bunz, včasih tudi tots bots... Nevem, kaj delam narobe - ampak mislim, da je vzrok pač to, da imajo notranjo plast zašito skupaj z zunanjo pri nogicah in potem potegne ven na bodi in hlačke.
Pri racmankah mi pa ni všeč to, da rata mokra cela plenica in ima otrok potem mokro tudi okrog pasu, trebuh in ledvica. Bolj mi je všeč npr. gro baby, kjer je moker le vložek.
No, bom pa še kaj napisala pri posamezni plenici Smile

Lollipop

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Ned Maj 12, 2013 8:46 am

Poskusi pri tistih plenicah, ki premočijo uporabljat večje bodije, alipa da daš samo majčko in hlačke. Če je vzrok prevajanje vlage preko bodija, ker je preveč tesno ob plenički, ob nogici...bo to rešilo zadevo.
Drgače pa super, da ste vztrajali. Jaz sem se tko veselila, da bom pri drugemu spet te uporabljala, pa ima atopični dermatitis, ki se mi zdi, da je še slabši, ko mu dam racmanke gor
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Lollipop on Ned Maj 12, 2013 11:36 am

Ja, najbrž bo to pomagalo, ja. Ker je res odvisno, kater bodi ima gor in katere hlače. No, računam, da bo na morju poleti bolje, ko bo samo v majčkah. Sem razmišljala, da še prekrivnih hlačk ne bom dajala gor. Se bo vsaj kdaj videla tista lepa pikapolonica od racmank Smile

Drugače pa škoda, da jih ne morete uporabljat... sploh, če so že doma...

Lollipop

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh