Pomoč pri izbiri plenic

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Pomoč pri izbiri plenic

Objavlja  toshiba on Sob Sep 10, 2011 6:36 pm

Pozdravljeni,
forum sem prebrskala, prebrala, ampak še vedno imam ogromno vprašanj. S partnerjem si namreč želiva poskusiti pralne pleničke. Smo v fazi pričakovanja otroka, zato imamo še malo časa Smile
Mislila sem, da obstaja samo ena vrsta teh pralnih pleničk. Zdaj pa ko to malo bolj brskam, vidim, da je ogroomno izbire.
Rada bi imela takšne pleničke, ki so iz naravnega materiala (ne neki poliester-sem tudi zasledila, da je v pralnih pleničkah Rolling Eyes ), da so ene velikosti in da se hitro sušijo, ker namreč nimamo sušilnega stroja. Katere pleničke bi mi priporočali glede na moje "zahteve"?
Zanima pa me tudi, kako sploh "delujejo" te plenice? Torej, imaš eno plenico, ki ji dodajaš vložke, in nad tem oblečeš otroku še prekrivne hlačke. Ko se otrok polula in pokaka, se ti vložki vržejo v wc in se dajo drugi, sama plenica pa se opere? Je nekako tako?
Glede na to, koliko sem že prebrala o teh pralnih plenicah, se mi zdi, da še vedno ne vem skoraj nič o njih. Zdi se mi cela znanost, da se bom odločila, katere naj vzamem. Mislim, da bo uporaba bolj preprosta kot to.
Še enkrat vas pa prosim za pomoč in hvala že vnaprej!
Lp

toshiba

Število prispevkov : 2

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Pomoč pri izbiri plenic

Objavlja  MamaMaja on Pet Sep 16, 2011 2:59 pm

živjo!
Pleničk je res veliko vrst, ampak takih, kot jih opisuješ ti, je malo. Še najbolj jim ustrezajo Pop-IN. Sestavljene so iz prekrivnih hlačk, v katere pripneš vložke iz bambusa. Ker se vložki odpnejo, se hitreje posušijo kot plenice, kjer je praktično cela plenica sešita iz večih plasti (npr. Racmanke).
Rada bi pa ti pojasnila nekaj. Nič ni narobe, če je plenica iz umetnih materialov (recimo BumGenius, kjer v stik s kožo pride mehek flis. Taka plenica ne povzroča nič več izpuščajev kot naravna in ravno tako dopušča dihanje kože-se pa neprimerljivo hitreje suši kot naravni materiali. Problem plenic za enkratno uporabo je v gelu in dodatkih (losioni, belila...), ki izločajo snovi, ki v stiku s kožo lahko povzročajo izpuščaje in pa seveda v njihovem kopičenju na smetišču.
Če nimaš sušilca, potem vsekakor potrebuješ dovolj veliko število plenic. Najhitreje se bi posušile Bumgenius in vložki iz mikrofibre. Ne poznam pa GroVia sistema, kar se tiče časa sušenja.
Tist, kar vržeš v WC, je pa plenična predloga, ki jo daš na pleničko, da zadrži drekec, da plenica sama ni tako zasvinjana in da je čiščenje malo lažje.
Glej, ni univerzalne plenice, ni takšne ki bi bila idealna za vse. Jaz bi ti priporočala, da si od tistih pleničk, ki se ti zdijo zanimive, nabaviš po en, dva komada in potem vidiš, kaj ti najbolj ustreza.
Meni osebno so najboljše plenice bambus Racmanke v kombinaciji s prekrivnimi hlačkami-samo se sušijo grozno dolgo. Super so mi tudi BumGenius, ampak z vložki iz bambusa-ti se tudi dlje časa sušijo.
Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj!
LP
Maja
MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Sob Sep 17, 2011 1:14 pm

Pozdravljena,

tudi sama sem bila fejst zbegana kaj kupit. Sicer nisem skoz na pralnih, ti pa povem moje izkušnje.
AIO, torej take ki se vse skupaj drži, meni niso všeč.
Imela sem GroVia, vendar mi niso ustrezale. Se mi zdi, da se tista podloga ni lepo ulegla po ritki in je šlo vedno vse mimo. Potem imam POP in, ki so boljše. Pa dva primerka BumGenius, tiste z žepki. In moram rečt da sta mi ti dve še najbolj všeč. Sicer imamo probleme z vložki, ker je tamala kar lulanka. Sedaj sem naročila bambusove iz tujine (za 10 EUR dobiš 5 komadov in ptt, pri nas so po 7 eur 2 komada), pa še konopljine bom. In še nekaj samih Bumgenius plenic bom dokupila.
Popin so mi všeč, ker jih lahko poljubno skupaj sestavljaš, imajo tudi dodatno elastiko pri nogicah, tako da lažje reguliraš. Ampak pri nas zdržijo nekje 3-4 ure, potem jih je treba že menjat.
Ostalih pa niti ne poznam in si po pravici tudi ne želim, ker je čist preveč vsega. Very Happy Laughing Laughing

Glede na to, da bo kupovala BG, imam v planu prodati nekaj POPin plenic po 1/2 ceni, če te zanima. Plenice so v uporabi nekaj mesecev, in ne non-stop. Perem jih pa na 60, brez mehčalca, sušijo se na soncu.

Bacek

Število prispevkov : 35

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pedenped on Pon Okt 17, 2011 9:59 am

Živjo!

Se spomnim tistih časov, ko sem bila na istem kot ti. Več sem prebrala o pleničkah, manj sem vedela Smile
Mi imamo bombažne racmanke in 2 bambusovi, kjer potrebuješ prekrivne hlačke. Potem sem dokupila še GroVia pleničke (bombaž) in Pop-in AIO (bombaž, bambus). Pri GroVia plenički mi je všeč, da je dokaj majhna na ritki, se pa nekoliko dalj časa sušijo kot bombažni racman. Najbolj se mi dopadejo Pop-in, ker jih popolnoma razstaviš in se hitro posušijo, imajo dvojne elastike okrog nogic in so dobro vpojne. Mene razstavljanje in sestavljanje pleničk nič ne moti, saj je to 1,2,3 narejeno. RAcmanke pa lahko sama poskusiš saj jih imajo sedaj na posojo-poglej na njihovi strani.
meni se plenice brez prekrivnih bolj dopadejo, ker včasih malega težko zadržim, da dava eno pleničko na rito ne pa še prekrivnih Wink nimam sušilca ampak se vse omenjene pleničke posušijo v 1,5 dnevu. mu jih pa menjam na 2-3,5 ure, ker je lulanček in bi bil ves moker.
veliko uspeha pri izbiri! so pa pralne pleničke super ko se jih enkrat navadiš-montirat in prat Wink

pedenped

Število prispevkov : 1

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  toshiba on Sob Nov 26, 2011 9:19 pm

Hvala za vaše odgovore! se pa strinjam s tem, da je pri plenicah za enkratno uporabo problem v gelu.. Ampak sva se z mojim vseeno odločila, da če že bomo imeli pralne pleničke, bomo imeli bombažne. Zato me zanima - vseeno imate več izkušenj z njimi - katere pralne pleničke so iz bombaža in pralne pri 95 °C? Zasledila sem Dnevne Racman, Popolinijev One Size in Bumgenius organic.. Imam prav, ali je mogoče še katera?
Drugače pa imamo doma na probo dve pralni plenici - Dnevni racman (100% bombaž) in Popolinijev One Size (100% bio bombaž). Zdi pa se mi, da je Popolinijeva plenička malo večja, zato se sprašujem, če še lahko Dnevnega racmana nosijo večji dojenčki.. No, pa še to - naš otrok je zdaj star 14 dni in sem dala tu in tam gor to pralno pleničko in je vse prišlo skozi na obleke.. Kako se naj temu izognem? Ali so katere pralne pleničke boljše glede tega prepuščanja?

Hvala že vnaprej še za te odgovore!

toshiba

Število prispevkov : 2

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  metuljka on Pon Nov 28, 2011 11:52 pm

Mi uporabljamo pleničke Grovia, POpIN, racman bambus in pleničke Delfi.
Mladič je star skoraj 2 meseca in pralne uporabljamo odkar sva iz porodnišnice. Tiste za enkratno uporabo imamo samo za vikende pri tašči. Je lažje tam kupiti paket plenic, kot tovoriti pralne. S tremi mladički je toliko prtljage, da komaj vse v avto spravimo Twisted Evil ,Pa še nazaj domov s polno vrečo uporabljenih plenic Rolling Eyes .. Raje ne.

Če primerjam PopIn in Grovia, so meni boljše Grovia. PopIn mu večkrat spustijo. So pa bolj mehke. Pa čeprav se dajo fino razstaviti, so Grovia prej suhe. Trenutno so bolj na stranskem tiru, upam da bo čez nekaj časa boljše.
Racmanke so najbolj mehke, najbolj vpojne, najdlje se sušijo in rita v njih je veeliika. Zato jih uporabljam samo ponoči. So pa enkratne! Niti enkrat še ni bila pižamica mokra, pa ponoči ne previjam. cheers
Delfi so plenice z žepkom. V kompletu dobiš 2 vložka (1 bambus in 1 mikrovlakna), ki ju po želji kombiniraš, vložke pa lahko tudi dokupiš. Meni so všeč. Mehke, ne prevelike, simpatične.Pa cenovno ZELO ugodne.

Me pa zanima, zakaj si odločena samo za bombažne? Bambus je mehkejši, bolj vpojen in za njegovo pridelavo se porabi veliko manj vode in kemije. Torej tudi bolj eko. Za umetne materiale še razumem, zakaj si proti, čeprav mene osebno ne moti. Sem pri športnih oblačilih ugotovila, da se bombažna sploh ne morejo primerjati. Si sploh ne predstavljam več, da bi šla v hribe v bombažnem perilu in majici.

ups, sem že zašla s teme. Embarassed

Aja, pa še to. Pri prvih dveh sem uporabljala samo tiste za enkratno uporabo. Pa so prav tako spustile. Se mi zdi da je zelo odvisno od tega, kako poln je trebušček, kam je obrnjen lulček, . Pa tudi kakec je večkrat šel mimo (sta bila včasih umazana do sred hrbta Mad ) Pri pralnih se mi to (še) nikoli ni zgodilo. Pa je tamali pokakan pri vsakem previjanju. In pokakana pamperska smrdi neprimerno bolj kot pralna. Prej sem vedno zavohala, da sta pokakana, zdaj pa vidim šele ko ga razvijem. (če slučajno ni rafalov, ki jih slišiš na daleč)

metuljka

Število prispevkov : 18

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh