Začetniške težave

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Začetniške težave

Objavlja  Bacek on Pon Nov 08, 2010 7:03 pm

Pozdravljene,

naša princeska ima 2 meseca in dober teden že uporabljamo pralne plenice. Imam pa POP IN ter GroVia pleničke. V tem času se mi je pojavilo nekaj vprašanj in bi prosila za nasvete, komentarje:

1. Pred dvema dnevoma sem opazila, da se ji na ritki malo lušči koža. Je možno, da so jo plenice odrgnile? Plenice sicer sušim v sušilci in potem že na zraku. Sedaj mažem z bepantenom, tako da upam, da se bo umirilo.

2. Pleničke POP IN pridejo kar precej glamozno na ritki. Ste ve kaj podlagale po hrbet in glavo, če dete spi na hrbtu (v vozičku recimo)?

3. Danes mi je spala na boku, pleničke celo niso nič spustile ob strani, je bila pa polna odtisov pri strani, ko sem jo odvila. Shocked Shocked Mislite, da jih to kaj moti, jih kaj žuli?

4. Katere plenice ste uporabljale ponoči? Nekako še ne upam štartati tudi čez noč, kajti mala kar precej lula in se bojim, da jo bom mogla sredi noči previjat.

5. Na koliko časa previjate, ko pravite da perete na 3 dni? Jaz nikakor ne naberem polnega stroja, tako da perem tud ostale cunje na 60.

Zaenkrat sem s pleničkami zadovoljna, GroVia se mi zdijo zlo mehke ob zapenjanju, niso pa tko zaščitene ob strani kot POP in. Saj je treba tisti "rob" zunanje plenice pod prekrivne hlačke dat, mar ne? Ne gleda ven?

Hvala za pomoč

Bacek

Število prispevkov : 35

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Začetniške težave

Objavlja  malazabica on Pon Nov 15, 2010 5:46 pm

pozdravljena!
Vem kako je na začetku, ogromno vprašanj... pa da ti probam malo pomagati

1. s čim ji mažeš ritko? oz. s čim ji umivaš ritko? Pazi ker bepanthen suši kožo. Jaz ji sedaj kar ritko umivam z oljnimi robčki, ker sem ugotovila da ji voda (sem ji špelco umila z gazicami namočenimi v vodo) suši kožo in sem imela probleme na začetku. je pa res tudi pomembno s čim pereš plenice (jaz imam amwayev prašek za dojenčke), pa nič mehčalca

2.nisem imela pop in, je pa imela moja tudi glamozno rit, pa nisem nič podlagala

3. dvomim da jih kaj moti, če je spala brez problemov?

4. tu ti ne znam pomagati, ker nimam pop in, jaz sem imela bambus racman z dodatnim vložkom. ko pa še danes previjam ob 18-19, 23ih pa zjutraj ob 7ih

5. prvih nekaj mesecev sem prala vse njene svetle cotice in plenice na 60, pa se mi je nabralo prej kot v 3 dneh. sedaj pa samo plenice in brisače (vse), pa se mi tudi nabere

upam da je kaj v pomoč, pa veselo previjanje!!!!!!
sunny
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malamucka on Sre Nov 24, 2010 11:49 am

pozdravljena Bacek Smile
kako vama gre s pleničkami? Smile
še nekaj odgovorov od mene:
1. tudi jaz sem mazala z bepanthenom, prve 3 mesece... sedaj ne mažem, samo če se pojavi kakšna pikica... ponavadi ko pokuka kakšen zobek...
2. nisem nič podlagala, vseeno kakšno plenico je imel gor
4. bamboo poppy ali zippy, bum hugger, haipa daipa
5. perem na 2-3 dni, večinoma se nabere dovolj plenic ali dodam kakšno brisačo...

malamucka

Število prispevkov : 83

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Sre Nov 24, 2010 12:36 pm

Zdravo,

mi smo spet nazaj na Pamperskah, po nasvetu fizioterapevtke. Namreč pralne so preširoke med nogami in tamal vse prevež na žabo vleče nogice. Tko da bomo počakali še kak mesec.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Sre Nov 24, 2010 9:41 pm

Hmmmm, tale zadnja je pa bosa. Mislim, kaj pa široko povijanje pa to, ki ga ponekod še vedno izvajajo ne glede na izvid slikanja kolkov? Pa mi smo vsi imeli pralne plenice...

MamaMaja
Admin

Število prispevkov : 167

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Sre Nov 24, 2010 9:46 pm

MamaMaja je napisal/a:Hmmmm, tale zadnja je pa bosa. Mislim, kaj pa široko povijanje pa to, ki ga ponekod še vedno izvajajo ne glede na izvid slikanja kolkov? Pa mi smo vsi imeli pralne plenice...

Sej kolki niso problem, problem je v tem, da ko ima te plenice gor, z nogami nič ne more. Ji preveč noge narazen vleče, na žabo.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  izalina on Čet Dec 23, 2010 3:23 pm

Bacek je napisal/a:
MamaMaja je napisal/a:Hmmmm, tale zadnja je pa bosa. Mislim, kaj pa široko povijanje pa to, ki ga ponekod še vedno izvajajo ne glede na izvid slikanja kolkov? Pa mi smo vsi imeli pralne plenice...

Sej kolki niso problem, problem je v tem, da ko ima te plenice gor, z nogami nič ne more. Ji preveč noge narazen vleče, na žabo.

Isto informacijo sem jaz dobila od naše fizioterapevtke. No mi je pa lepo razložila zakaj ni ok. Ker so te pleničke med nogicami bolj široke in tako silijo otroka, da ima položaj nogic na žabo, kar po mnenju fizioterapevtov ni dobro. Ortopedi pa ta položaj priporočajo, ker naj bi vplival na oblikovanje kolčnega sklepa.
Fizioterapevti odsvetujejo uporabo pralnih plenic, ker naj bi tudi bile preveč okorne in otrok ne more aktivirati 'centra', ki ga oni z vadbo oz. hendlingom vzpodbujajo.

No tako da mi sedaj kombiniramo: plenice za enkratno, pralna plenica brez vložka ali pralna z vložkom. Odvisno kaj počne.

izalina

Število prispevkov : 3

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  malazabica on Sob Dec 25, 2010 9:30 pm

izalina je napisal/a:
No tako da mi sedaj kombiniramo: plenice za enkratno, pralna plenica brez vložka ali pralna z vložkom. Odvisno kaj počne.
svaka vam čast da se vam da... mi jo previjamo kak pride Razz , ker pri naši nikoli ne veš kaj bo sedaj počela Very Happy poleg tega pa smo ugotovili da so dodatni vložki po 1 letu nekaj najboljšega!!!
najbolj pa mi je všeč da sedaj ko je shodila bounce bounce bounce bounce bounce in ko se vrže na tla, to naredi z užitkom...
pa lepe praznike rendeer
malazabica

Število prispevkov : 113
Kraj : pod pohorjem

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Tor Maj 10, 2011 10:52 pm

Da vidim, če tale forum še živi. Razz Very Happy
Torej, naša damica ima že 8 mesecev in začeli smo (končno) uporabljat pleničke. Tko, ene 2 meseca se gremo to, pa v večini šrimerov smo mokri Sad Evil or Very Mad Al nam pride pri nogicah ven ali pa na trebuhu. Shocked Imam PopIn in pa GroVia. Slednje so mi sicer bolj všeč, ker med nogami pridejo bolj skupaj, ampak skoraj vedno ob nogicah pride ven. PopIn je malo bolje, so pa res glomazne. Imam tudi 2 BumGenius, ki sta mi fantastični ker je rita suha, so pa tud široke, pa tist vložek mi ni najbolj všeč, zato kar PopIn dajem notri.
Nisem še obupala, se tolažim da bo bolje, po drugi strani me pa straši, da bo treba kmalu taščo vpeljat v tole zmešnjavo. SPloh zadnje 3 dni je pestro, ko jo nekaj žene in na mehko kaka ... in ravno pri pralnih plenicah najvekrat. Rolling Eyes Razz Razz
Je še katera plenica na tak sistem ko BumGenius, da je rita suha? Ker pogled na tisto spužvo je včasih tud kar Shocked Mogoče imam pa samo tak filing. Kot imam filing, da jo tišči na trebuhu, kadar sedi in se ne more normalno prepogibat. Mam probleme, mar ne Rolling Eyes Rolling Eyes

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pon Maj 30, 2011 4:55 pm

Ojla! Forum takole malo životari, kolikor se najde časa ob službi in skakanju za poprčkom naokoli Smile
Pa da presedlam na tvoje probleme Smile Kaj oblačiš čez pleničko? Verjetno bodije. Če so bodiji premajhni in se tiščijo pleničke, se izmuznejo med nogico in pleničko...potem ni problem v pleniči, ampak gre za prevajanje vode . Poskusi z bodiji, ki bodo toliko večji, da se bodo lepo ohlapno zapeli čez pleničko. Naj bo plenička tista, ki se edina dotika kože v predelu nog, bodi pa naj gre lepo čez pleničko (upam da razumeš kaj hočem povedat).
Če bodo vseeno puščale, se pa spet javi Smile

Jaz sem bila kar se tiče zanesljivosti najbolj zadovoljna z bambus racmankami. Glede videza ritke so pa bumgenius zakon. Jaz sem jih uporabljala z vložki iz bambusa in konoplje in v takih je ritka res super slim. Vseeno so bili pa bodiji vedno vsaj za eno številko večji, kot bi sicer imela, če bi nosila pamperske.

MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pet Avg 19, 2011 2:15 pm

Pozdravljene,

še malo pa bom dokončno obupala nad plenicami. Sad
Naša punca je še vedno mokra in to po 1,5 ure. Pa nima bodija, hlače so ohlapne. Vendo je mokra na zadnji strani stegen, potem sledi sprednja stran, pa tudi trebuh (če spi).
GroVia sem že v celoti prodala, ker jih nisem nič uporabljala, zdaj imam komplet PopIn in 2 kom BumGenius. Študiram če bi kupila bambus vložke in še kako BumGenius, toda ne vem če je vredno. Rolling Eyes Raje tud ne računam kolk je šlo enga denarja, glede na to da smo v večini na Pamperskah. Za ven sploh ne upam dat pralnih.
Skratka nimam pojma, kaj še naredit, da ne bomo mokri. Je pa res, da veliko pije in tudi ogromno lula. Vsaj meni se tako zdi.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Avg 19, 2011 4:12 pm

Če želiš ti lahko jaz posodim bambus in konoplja vložke, da vidiš, če bo kaj bolje, brez dodatnih stroškov. Sem iz Ljubljane.
Možno je, da tvoja pupa naenkrat spusti večjo količino urina in plenica ne sfolga. Kako pa plenice pereš? Mažeš ritko s kremo? To so še faktorji, ki lahko vplivajo na vpojnost..
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pet Avg 19, 2011 5:17 pm

plenice perem na 60, mažem pa ritke nič.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  MamaMaja on Pet Avg 19, 2011 9:21 pm

Ja, probaj z drugimi vložki. Je res razlika med MF vložki, ki so zraven pri BumGeniuskah in vložki iz bambusa in konoplje. Javi mi, če jih želiš na probo!
LP
Maja
MamaMaja
Admin

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh