Analiza pleničk in seznam za novorojenčka

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Analiza pleničk in seznam za novorojenčka

Objavlja  Bacek on Ned Jul 11, 2010 8:31 pm

Pozdravljene,

počasi se približuje avgust in bi bil že čas, da naročim pleničke, mar ne. Laughing Glede na to, da imamo zaenkrat samo opremo za našo pupo (zibka, previjalna, postelja, sedež ...), ostalega pa še NIČ, se moram res malo v roke vzet. Embarassed Twisted Evil

V eni drgi temi ste ocenjevale pleničke, prebrala sem tudi debato o novorojenčkih in podala bom glavne stvari, ki sem si jih zapisala. Prosila vas bom še za kako mnenje, saj moram priznati, da sem glede plenic in samih cunc res pravi antitalent, oziroma mi je to resnična muka, ker NE VEM sploh. Zato tudi še nimamo nobenih cunj in če bi me sedajle odpeljali v porodno, bi šla naša pupa kar nagec domov. Rolling Eyes Rolling Eyes Pa taka mama. Razz

Torej, povzetek analize pleničk:

Tots Bots Bamboozle: ozka in vpojna plenice
Itti Bitti AIO: vpojna, ozka, enostavna, lepa; več velikosti (stroški)
Bum Genius organic AIO: enostavna uporaba; nimajo elastike ob nogah, prišit vložek, ježki so slabši
Tots Bots Easy fit: majhna, lepa, vpojna, tanka; ni primerna za novorojenčke
Pocket tots: enako kot Easy fit, elastike se manj poznajo na nogicah
Wonderoos: za večje otroke, pritiskači niso najbolj OK
Racman bambus - zeleni: zelo vpojna in mehka; široka plenica, ni ravno za novorojenčke
Gro baby/gro via: pul hlačke, notranji vložek
Bum hugger: zelo vpojna; prišit vložek, različne velikosti
Pop in: zelo vpojne, ozek kroj

Glede na debato o novorojenčkih priporočate sistem plenica + prekrivne hlačke. Od pleničk ste priporočale Bamboozles 1, haipa daipa, POP in, tudi bambus racmanke.

Zdaj moram resnično počasi narediti seznam katere in kaj naročit? Glede na to, da že toliko časa govorim, da jih bom uporabljala, bom kar tvegala in jih naročila 15-20 kom. Malce me sicer skrbi, ker jih je partner zadnjič prvič videl in je imel čist drugo predstavo o njih. Tko da upam, da bo sodeloval, sploh v prvih tednih, ko bomo vsi razštelani. Very Happy

Tko da moj seznam se giblje nekako takole:

bamboozles 1: 3 kom
Itti bitti AIO: 3 kom
racmanke: 4 kom
POP in: 3 kom
Gro baby/via: 3 kom
Bamboo zippy: 2 kom
Bum hugger: 1 kom

Koliko prekrivnih hlač bi rabila za ta seznam in katere sploh? Jih ima vsaka firma še zraven v ponudbi?

Kao se vam zdi? So kakšne, ki bi jih po vašem mnenju morala vključiti na seznam? Iz vaših opisov se malce otepam teh, ki imajo prišit vložek (Bum genius), čeprav bom najbrž kakšne kupila, ker so še malo znižane v BC.

Mika me tudi komplet POP IN, predvsem zaradi vreče. A ve uporabljate vrečo, je sploh potrebna?

Upam, da je kljub dopustu in vročini še katera tu in bo pomagala. Very Happy

Lp

P.S. Pridno pa uporabljam svojo home-made kremico iz kariteja in se mi dopade. In zaenkrat je trebuh kar lep, brez strij, čeprav to niti ne pripisujem temu toliko.

Bacek

Število prispevkov : 35

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Analiza pleničk in seznam za novorojenčka

Objavlja  dana80 on Pon Jul 12, 2010 10:18 am

Bacek pozdravljena.

Kljub veliki vročini in času dopustov smo nekateri še doma Very Happy ....

Torej, kar se plenic tiče se moraš prvo odločiti katere bi sploh rada uporabljala...samo tiste vse v enem AIO ali tiste s prekrivnimi hlačkami ali pa kombinacijo obeh. Glede na spodnji seznam se odločaš za kombinacijo obeh. Je pa res, da na začetku človek res rabi malo pomoči tudi od drugih. Tudi mi smo na začetku preizkušali razne plenice. Nekatere smo nato prodali oz. oddali, ker nam niso bile všeč...doma po so ostale le tiste, ki so nam všeč. Kar na smeh mi gre, ko se spomnim koliko časa sem porabila med nosečnostjo za razmišljanje o plenicah Laughing . Sedaj, po več kot desetih mesecih uporabe plenic pa bi za to odločitev porabila le nekaj sekund Very Happy .
Torej, če bi se še enkrat odločala bi se sedaj 100% odločila za komplet GroVia + komplet Pop In, zraven pa bi mogoče vzela še kakšno Bum Hugger ali pa Bamboo zippy za ponoči (za zelo mokre dneve Very Happy) , kakšno IttiBitti za "šminkiranje" (to moraš obvezno imeti kakšno Very Happy ).... kakšne prekrivne hlačke (za uporabo skupaj z Bum Hugger oz. Bamboo) ...in to je to.

Poleg tega, da so zgoraj omenjene plenice res dobre in enostavne za uporabo, so tudi cenovno najboljša rešitev. Za 299 € (Pop In komplet 169 €+ GroVia komplet 130 €) torej dobiš 19 plenic kar znese cca. 15.7 €/plenico. Poleg tega v teh dveh kompletih za omenjeno ceno dobiš še 2 vreči za plenice (v vsakem kompletu po eno), 20 plenic za enkratno uporabo (pri GroVia), 3 nočne vložke (Pop In) ter 100 kos pleničnih predlog (Pop In).

Če torej vzameš oba, komplet GroVia in Pop In ti ni potrebno nič več dokupovati, saj v teh dveh kompletih dobiš praktično vse.....ok, mogoče kakšen dodatni nočni vložek bi še prav prišel, pa kakšen podaljšek bodija tudi.
http://www.tviga.si/Plenice/GroVia-KOMPLET.php
http://www.tviga.si/Plenice/Pop-In-AIO-Multi-Pack.php

V primeru, da se boš odločila za plenice s prekrivnimi hlačkami pa boš za 20 plenic potrebovala vsaj 3. prekrivne hlačke...uporabne so katerekoli....meni so najbolj všeč tele :
http://www.tviga.si/Prekrivne-hla%C4%8Dke/Thirsties-Duo-Wrap.php Very Happy

Za seznam, ki si ga navedla bi zadostovali tudi dvoje prekrivne hlačke, saj jih pri Pop In, GroVia in Itti Bitti ne porebuješ

Vreča za plenice je dobra stvar...predvsem pride prav za potovanja za shranjevanje umazanih plenic....če imaš dve, pa še toliko bolje Very Happy .

Upam, da sem ti z nasvetom kaj pomagala. Če pa potrebuješ še kakšno informacijo, pa kar vprašaj...bom z veseljem pomagala...če bom seveda znala Very Happy .

dana80

Število prispevkov : 28

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Jul 12, 2010 10:38 am

O super Dana. Res najlepša hvala za tako izčrpen opis.
Sem gledala te komplete, ja, pa sem v dilemi, kaj če mi ne bodo OK? To pomeni potem po 10 plenic viška. Cenovno je pa res OK, pa še vreči in podloge.

Je blo par let nazaj lažje kupovat te plenice, ko ni blo tolk izbire. Very Happy Razz

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Pon Jul 12, 2010 11:35 am

Ojla Bacek.

Razumem tvoj položaj, da se težko odločiš, ker še ne poznaš plenic. Za nas, ki plenice že kar nekaj časa uporabljamo je odločitev za tak nakup dosti lažja Very Happy. Če kaj pripomore k tvoji odločitvi, naj ti povem, da smo tudi mi uporabljali skoraj vse plenice, ki si jih navedla v svojem spisku (razen Racmanov, ki nam sploh niso všeč tako modelno kot vizualno)....na koncu pa smo ostali pri GroVia in Pop In. Sicer nimamo kompletov, saj smo kar nekaj plenic že imeli še preden sta se GroVia in Pop In pojavila na slovenskem tržišču. Zato poleg omenjenih pri nas uporabljamo še Haipa Daipa, Bamboo, Bum Hugger in Itti Bitti. Če pa bi se sedaj odločala, bi vzela smo oba kompleta in nekaj dodatnih nočnih vložkov in to bi bilo to....brez kompliciranja. Vsekakor pa moraš poskusiti GroVia....mislim, da jih boš vzljubila....so res nekaj posebnega in možnost kombiniranja je res super (predvsem z BIO plenico za enkratno uporabo).....meni osebno najboljša plenica kar jih obstaja poleg Pop In.

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Jul 12, 2010 11:44 am

Hej Dana,

mislim da sem se že kar odločila za ta dva kompleta. Laughing Laughing Potem pa še kake zraven, pa nočne vložke in to je to. Kot berem ostale, potem itak vidiš kaj novega, pa hočeš sprobat itd. Twisted Evil

Itak je najpomembenje, da nam zalaufa in da bomo vztrajali, pa da se bo pupa dobr počutla.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Pon Jul 12, 2010 12:19 pm

Very Happy no, vidiš, da ni bilo tako težko. Upam, da bosta s hčerkico uživali ob njihovi uporabi Very Happy. Pa ne pozabite tudi na kakšno Itti Bitti .... so res tako srčkane....sploh za deklice. Ne pozabi pa tudi, da je potrebno plenice pred prvo uporabo vsaj nekajkrat oprati (5-10x), da pridobijo na vpojnosti ... da ne bo slučajno zmanjkalo časa za to Very Happy .

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Jul 12, 2010 12:48 pm

dana80 je napisal/a: ... da ne bo slučajno zmanjkalo časa za to Very Happy .

Vsi pravijo, da prvi ponavadi zamuja, toda naju bo zihr ravno kontra doletelo, ker nimava pripravljeno še NIČ. Ampak po pravici povedano, navijam za prej, pa četudi bo štala doma. Razz Razz

Ta teden nama pridejo še plin in radiatorje montirat v stanovanje, tko da bo še pestro.

Ja, Itti bitti bo zihr kakšna, čeprav sem jaz in roza pa rožice skregana. Tko da prav punčkaste ne bojo. Laughing

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Pon Jul 12, 2010 7:09 pm

Paketa sem že naročila. Laughing

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Tor Jul 13, 2010 11:20 am

Uf, to je bila pa res hitra akcija Very Happy . Ja, saj je bolje prej kot prepozno. Pri nas smo bili kar dobro pripravljeni...in najbrž je to naš fantiček vedel, ter nas osrečil že en teden pred rokom Very Happy . Želim vam veliko užitkov pri nošenju pleničk Very Happy .

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Tor Jul 13, 2010 11:27 am

Bomo vsaj plenice imel, če je že vse drugo na čakanju. Jaz tudi upam na kak teden ali dva prehitevanja. Zdej sem že 2x sanjala porod, tko da ne vem če bom zdržala še mesec dni te psihe. Evil or Very Mad Na žalost pa nikoli ne sanjam, kake so bolečine in sam konec poroda.

Evo, poštar prinesu paketek .... grem iskat Laughing Laughing

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Tor Jul 13, 2010 2:04 pm

Evo mene,

polna kopica vprašanj. Sem zdej pregledala te pleničke, študirala sestavljanje in kombinacije ... Very Happy Very Happy

Itti bitti .... ta zunanji vložek, ki je prišit, zakaj ima na eni strani pritiskače?

Pop in ... dokupila sem tudi te nočne vložke in si predstavljam, da potem vzamem druga dva dela ven in dam notri samo ta nočni vložek? Je pa kar ogrooomen ta vložek.

Gro via ... po slikah sem si predstavljala da je pri nogicah drugače. Povsod je narisano tko dvobarvno, kot da je večji rob ali kako naj rečem.

Zaenkrat so mi glede zunanjosti najbolj všeč Gro via pa POP in. Sploh Pop in ima tko lepe pastelne barve.

Toliko zaenkrat, sedaj bo šlo to na prvo pranje. Predvidevam, da niste prale skoz s praškom? Sem mislila samo 1x z Dreftom oprat, potem pa brez.

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Tor Jul 13, 2010 2:58 pm

Itti Bitti imajo pritiskače na katere lahko po potrebi pripneš še dodaten vložek.

Pop In - nočni vložek lahko uporabljaš tudi skupaj z original vložkom. To pride predvsem prav kadar veliko lula...drugače pa ponavadi uporabljaš le enega izmed njih.

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bacek on Tor Jul 13, 2010 3:02 pm

dana80 je napisal/a:
Itti Bitti imajo pritiskače na katere lahko po potrebi pripneš še dodaten vložek

To sem nekako sklepala, toda na TVIGI nisem našla dodatnih vlžkov za te pleničke? Kateri pa grejo gor?

Bacek

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  dana80 on Tor Jul 13, 2010 3:51 pm

Original vložki od Itti Bitti so izredno tanki in niso ne vem koliko uporabni. Če boš hotela povečati vpojnost Itti Bitti, lahko npr. dodaš kar nočni vložek od GroVia.

dana80

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  ma_mi on Sob Avg 13, 2011 8:56 pm

Če bo kateri v pomoč naša izkušnja - Po dolgem kolebanju in ogledu pleničk sem se odločila za plenice Wonderoos V2 (stara verzija se mi je zdela prevelika) in TotsBots Easyfit 2010. Nabavila sem vsakih deset, zraven pa sem brezplačno dobila še vrečo in kopalno plenico.

Na zunaj so mi zelo všeč, ker so igrive (raznobarvne in z vzorčki) Smile). Žensko smo pač ženske Smile. Oboje so tanke in imajo bambusove vložke. Imamo jih pol leta in sem zaenkrat zadovoljna z njimi. Do sedaj so mi premočile samo enkrat (Wonderoos V2) in to je blo čez noč, ko nisem uporabila obeh vložkov (eden je večji, drug manjši).

Če povzamem, zadovoljna z izbiro.

ma_mi

Število prispevkov : 4

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh